Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Augustā Līgatnē notiks piektie Papīra svētki

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

13.augustā Līgatnē notiks piektie Papīra svētki, noskaidrots pašvaldībā. Šogad Papīra svētku tēma ir «Papīrs kā materiāls».

Svētkos būs iespēja tikties un līdzdarboties ar meistariem, kuriem papīrs ir materiāls, no kā veidot dažādas lietas. Katram svētku dalībniekam būs iespēja kļūt par meistaru, kurš izgatavo lietas no papīra. Ikviens ar paša pagatavotu papīra kuģīti varēs piedalīties papīra kuģu sacensībās.

Ikviens svētku viesis un dalībnieki varēs izmēģināt veiklību pašgatavotu papīra lidmašīnu sacensībās, kā arī piedalīties mājās pašu izgatavotu papīra tērpu demonstrēšanā. Svētku noslēgumā Līgatnes dīķī ielaidīs pašu gatavotas apgaismotas papīra puķes un būs iespēja baudīt vakaru mūzikas skaņās.

Svētku laikā iedzīvotājus un viesus priecēs muzikāli priekšnesumi gan pašmāju, gan ciemiņu izpildījumā, kas uzstāsies gan Lustūža un Rīgaskalna skatu laukumos, gan fabrikas tuvumā. Svētku laikā būs iespēja doties ekskursijā uz papīrfabriku, kur ikvienu apmeklētāju gaidīs pārsteigums. Darbosies tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties papīra izstrādājumus un citas lietas.

Līgatne savulaik attīstījusies un veidojusies, pateicoties Līgatnes papīrfabrikas aktīvai darbībai. Papīrfabrika «Līgatne» bija viens no vecākajiem, tradīcijām bagātākais papīra ražošanas uzņēmums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu