Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jau šonedēļ 150 muzeji atkal gaidīs Muzeju nakts viesus

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

21.maija vakarā muzeju durvis visā Latvijā atkal būs atvērtas starptautiskās akcijas «Muzeju nakts» viesiem. Šā gada akcijas tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram - aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. Ko sargā, ko slēpj, ko dāvā un stāsta muzeju durvis?

Kultūras ministre Dace Melbārde: ««Muzeju nakts» ir katru gadu pārsteidzošs un ļoti gaidīts muzeju dāvinājums mums. Tikko ir atklāta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, kas simboliski apliecina Latvijas muzeju šobrīd izteikto vēlmi un spēju mainīties atbilstoši laikmeta prasībām. Daudzi muzeji sevī glabātajām bagātībām ir piešķīruši laikmetīgu elpu un «Muzeju naktī» dod iespēju to izbaudīt ikvienam. Novēlu katram apmeklētājam rast arvien jaunus atklājumus mūsu muzejos!»

Kā zināms,

vērienīgā Eiropas akcija Latvijā notiks jau divpadsmito reizi, aicinot apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur Latvijā.

Šogad akcijā plāno piedalīties 150 muzeji, tas ir lielākais muzeju skaits kopš akcijas sākuma 2005.gadā, kad tajā piedalījās 54 muzeji un cita profila institūcijas visā Latvijā. Kā katru gadu «Muzeju nakti» kuplinās arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas. Akcijas organizētāji iesaka laikus iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu «Muzeju nakts» maršrutu.

Akcijas pasākumu programma ir apkopota interneta portālā www.muzeju-nakts.lv. Rīgas tūristu ērtībai turpat atrodama «Muzeju nakts» Rīgas programma angļu un krievu valodā.

Šogad akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» 21.maijā laika posmā no plkst. 18.00 līdz 24.00 visos maršrutos «Muzeju nakts» apmeklētājiem dāvina iespēju doties uz muzeju ar vilcienu, saņemot 50% vilciena biļetes atlaidi. Andris Lubāns, a/s «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs, atzīst: «Priecājamies, ka mūsu pakalpojums, garantējot drošu un prognozējamu nokļūšanu muzejos, kā arī atceļu uz mājām, palīdzēs vairot pozitīvās emocijas, ko sniedz daudzveidīgais «Muzeju nakts» piedāvājums.» Savukārt Rīgas muzeju apmeklētāju ērtībām, tāpat kā iepriekšējos gados, «Rīgas satiksme» ir nozīmējusi papildu reisus vairākiem tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutiem nakts stundās līdz 22.maija plkst. 02.00. Detalizēta informācija par Rīgas sabiedriskā transporta kustības grafiku atrodama vietnē www.muzeju-nakts.lv.

Akcija Eiropas «Muzeju nakts» notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Informācija par akciju Eiropas valstīs ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr . Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu