Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

4. maija filmu maratona laikā - vairākas pirmizrādes

LETA
4. maija filmu maratona laikā - vairākas pirmizrādes
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: multenkulten.lv

Svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Nacionālais kino centrs kinoteātrī «Splendid Palace» 4. maijā rīkos tradicionālo Latvijas filmu maratonu, kura laikā vairākas filmas piedzīvos savu pirmizrādi.

Pirmizrādi piedzīvos divas animācijas filmas - «Awesome ABC», kas ir latviešu auditorijas iemīļotās animācijas filmas «Joka pēc alfabēts» angļu versijas īsfilma, un «Degunlāča reizrēķins», informēja «Rīgas namu» Pasākumu centru pārvaldes projektu un pasākumu nodrošināšanas vadītāja Aiga Millere.

Pirmizrādi piedzīvos arī režisores Dzintras Gekas veidotā dokumentālā filma «Tēvi tur». Filmā parādīti Vjatlaga un Soļikamskas nometnēs izdzīvojušo likteņi. Filmas varoņi stāsta par laika posmu no 1940. gada, kad tika okupēta Latvija, līdz 1991. gada barikāžu laikam un mūsdienām.

Šajā dienā pirmizrāde notiks arī vairākām pieaugušajiem veltītām animācijas filmām - Jurģa Krāsona «Kā es atmetu smēķēšanu», Vladimira Leščova «Gaidot jauno gadu», Kārļa Vītola «Mīnotaurs» un Signes Birkovas «Pacelšanās».

Pirmo reizi skatītāji varēs novērtēt arī režisores Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu «Rumba» un Jāņa Putniņa dokumentālo filmu «Degošais».

Latvijas filmu maratona programmā būs iekļautas arī divu debitantu pirmizrādes, kas ir Nacionālā kino centra debijas projektu konkursā atbalstītas filmas. Pie skatītājiem nonāks Madaras Dišleres spēlfilma «Dārznieks» un Santas Skuteles dokumentālā filma «Kvanta kods».

Filmu programmā būs iekļautas arī citas filmas, tostarp Andreja Verhoustinska dokumentālā filma «Īvāns», Dāvja Sīmaņa spēlfilma «Pelnu sanatorija», būs skatāma animāciju filmu programma «Leļļu kino 50 gadi», programma «Latvijas kods» un «Latvijas Kultūras akadēmijai - 25».

4. maijā iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt dažādus bezmaksas filmu seansus abās kinoteātra «Splendid Palace» kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu