Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasniegtas BAFTA/L.A. "Britannia" balvas

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Ceturtdienas vakarā Losandželosā notika 16.gadskārtējā "Britannia Awards" balvu pasniegšanas ceremonija, ko organizē Lielbritānijas Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) Losandželosas filiāle.

Pasākumā galvenās godalgas tika piešķirtas amerikāņu aktierim Denzelam Vašingtonam, kurš saņēma "Stenlija Kubrika vārdā nosaukto "Britannia" balvu par izcilību kinomākslā", un britu ekrāna dīva Keita Vinsleta, kura tika atzīta par gada labāko britu aktrisi.

"Man visas balvas ir īpašas," sacīja Vašingtons, "Taču tikt pieminētam vienā teikumā ar Stenliju Kubriku man patiešām ir liels gods."

Savukārt Vinsleta pauda pārliecību, ka britu un amerikāņu aktieru vienošanās šādā pasākumā ir ļoti vērtīga abām pusēm un pasaules kino kopumā.

"Es domāju, ka šāda BAFTA ceremonija Losandželosā patiešām vieno nelielo Anglijas aktieru kopienu ar šejienes krietni plašākajām kinoļaužu aprindām, un man tas patiešām ir liels gods," viņa sacīja, saņemot balvu.

Šogad pirmo reizi pasniegtā "BAFTA/L.A. Humanitarian Award" balva tika piešķirta režisoram un scenāristam Ričardam Kērtisam par humānajiem centieniem glābt visnabadzīgākos Āfrikas ļaudis. Kērtis vislabāk kinoskatītājiem pasaulē pazīstams kā filmas "Love Actually" ("Tāda ir mīlestība") režisors, kā arī scenārija autors populārajām filmām "Bridget Jones'' Diary" ("Bridžitas Džounsas dienasgrāmata") un "Bridget Jones Edge of Reason" ("Bridžita Džounsa: Saprāta robeža").

Jautāts, kā viņš jūtas, saņemdams balvu līdzās tādām zvaigznēm kā Vašingons un Vinsleta, viņš atbildēja, ka cerot, ka turpmāk Keita Vinsleta vairs neatsacīsies filmēties viņa projektos.

Pasākumā piedalījās daudzas britu un arī amerikāņu kinozvaigznes - Helēna Mirrena, Džodija Fostere, Pīrss Brosnans, Rīsa Viterspūna, Ketija Beitsa, Dženifera Konelija un Famke Jensena.

BAFTA galvenā ceremonija notiek katru gadu Londonā februārī īsi pirms "Oskaru" pasniegšanas Holivudā. Akadēmijas vēsture aizsākās 1947.gadā, taču savu tagadējo struktūru tā ieguva 1976.gadā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu