Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Lai kakls un dekoltē neliecinātu par vecumu

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kakla āda ir plāna, maiga, jutīga un savu tvirtumu sāk zaudēt jau ap 25 gadu vecumu, atzīst «Veselības centra 4» Estētiskās dermatoloģijas klīnikas ķermeņa estētikas speciāliste dermatoloģe Vita Priedīte.

Arī sejas āda ir jutīga un plāna, taču tai piemīt lielākas pašaizsardzības spējas nekā kakla ādai, kurai darām pāri, staigājot un strādājot ar noliektu galvu, lasot guļus, guļot uz augsta spilvena. Jo vairāk gadu, jo kaklu un dekoltē zonu vajadzētu kopt rūpīgāk, taču diemžēl sievietes bieži vien gādā tikai par sejas ādu, ir pārliecinājusies skaistuma salona «Mezzo» kosmētiķe ILZE SUDRABA. Viņa teic, ka kakls visvairāk cieš ziemā un rudenī, valkājot šalles un džemperus ar augstu apkakli, kā arī vasarā no saules un vēja iedarbības. Kakla daļā ir vāja muskulatūra, tāpēc, grozot galvu, āda ātri vien zaudē tvirtumu.

Cilvēkiem, kuriem ir taukaina vai kombinēta sejas āda, arī dekoltē un muguras augšējā daļa mēdz būt taukaina, un tad šajā zonā novecošanās pazīmes neparādās tik ātri kā uz kakla.

Jākopj katru dienu

Kakls un dekoltē ik vakaru jāattīra ar kosmētisko pieniņu vai toniku. Ja āda ir ļoti sausa un parādījušās pirmās krunciņas, jāizvēlas sausas, jutīgas ādas attīrīšanai domāti līdzekļi vai arī speciāla kosmētika kaklam, kurai ir labāks mitrinošais efekts un vieglāks sastāvs, lai tā neatstātu taukainus plankumus uz apģērba.

Krēms kaklam un dekoltē ādai jāuzklāj katru rītu (vismaz pusstundu pirms iziešanas no mājas, lai tas pagūtu iesūkties ādā) un vakaru. Kakla sānu daļai krēmu uzklāj virzienā uz pleca galu, savukārt vidusdaļā — virzienā uz augšu, viegli pliķējot ar pirkstu galiem, lai tas labāk iesūktos ādā.

Ja āda ir taukaina un spīd, daudziem šķiet, ka krēms nav jālieto, taču arī taukainai ādai ir nepieciešama mitrināšana, uzsver V. Priedīte.

Ja jau radušās grumbiņas, var lietot krēmus ar fitoestrogēniem — no augu valsts iegūtiem hormoniem —, kuriem piemīt pretgrumbu iedarbība. Krunciņu veidošanos mazina arī līdzekļi, kas satur kolagēnu, elastīnu, flavonoīdus, A, E, C un F vitamīnu, koenzīmu Q10, retinolu. Speciālus līdzekļus (serumus, ekstraktus, ampulas) ar augstu aktīvo vielu koncentrāciju ieteicams lietot periodiski, divas trīs reizes gadā kursa veidā.

I. Sudraba iesaka dekoltē kopšanas līdzekļiem — krēmam vai želejai — pievienot kādu aromātisko eļļu, ko izvēlas atkarībā no ādas stāvokļa un vecuma, bet pavasaros un rudeņos lietot matiem, nagiem un ādai domāto vitamīnu kompleksu.

Ja dekoltē zonā ir pinnes, nepieciešami problemātiskas ādas kopšanai paredzēti kosmētiskie līdzekļi un ārstnieciskas procedūras.

Bez pīlinga un maskas neiztikt

Pīlingu kakla daļai vajadzētu veikt reizi nedēļā vai divās, lai attīrītu ādas virspusējās pārragotās šūnas un novērstu tauku dziedzeru aizsprostošanos, kā arī ārstnieciskie un kosmētiskie līdzekļi labāk iesūktos ādā. Taukainai ādai pīlings nepieciešams vienreiz vai divreiz nedēļā, taču ne biežāk, jo tad tā zaudē savas dabīgās aizsargspējas.

Var izmantot pīlingu, ko pagatavo no samaltām auzu pārslām kopā ar kefīru vai citu skābpiena produktu. Atšķirībā no ķermeņa kaklu un sejas ādu nav ieteicams apstrādāt ar kafijas biezumiem, jo tie ir pārāk raupji.

Kad āda ir attīrīta, uzklāj masku. Vasarā vairāk piemērotas mitrinošas, bet ziemā — barojošas maskas, lai gan tas ir atkarīgs no ādas tipa. Taukainai ādai lieto attīrošas un poras savelkošas maskas.

Arī masku pirmoreiz nav ieteicams uzklāt, iepriekš nepārbaudot uz mazāka ādas laukuma, brīdina V. Priedīte. Veikalā var nopirkt maskas paraudziņu, ar kuru pietiek vienai vai divām lietošanas reizēm, lai pārliecinātos, vai tā nerada alerģisku reakciju. Var iegādāties maskas, kas paredzētas visiem ādas tipiem, taču labāk lietot savam ādas tipam (taukainai, jutīgai, sausai vai kombinētai) atbilstošu masku. Atkarībā no ādas problēmām var izvēlēties mitrinošu, barojošu, atjaunojošu vai arī «ekspres» masku, kas ātri noņem noguruma pēdas.

Ja nav vēlmes iegādāties gatavu kosmētisko masku, I. Sudraba kaklam un dekoltē iesaka pagatavot barojošu masku: olas dzeltenumu, A un E vitamīnu (saspiežot kapsulu) samaisa ar tējkaroti olīveļļas un patur uz ādas 20 minūtes. Var arī kaklu vienkārši ieziest ar siltu olīveļļu un pēc tam noņemt ar mitru siltu dvielīti. Gan kaklam, gan dekoltē zonai var uzklāt banānu un olīveļļas vai avokado masku. Avokado nevajag pievienot eļļu, jo tas tāpat ir taukains.

Vēl dažas maskas:

  • Ādas tonizēšanai un mitrināšanai ņem 2 ēdamkarotes rīvēta burkāna un 2 ēdamkarotes salda krējuma, samaisa un tur uz ādas 15–20 minūtes.
  • Ādas barošanai un mitrināšanai sajauc pusglāzi rudzu miltu un pusglāzi salda krējuma, tur uz ādas, kamēr sāk kalst.
  • Pret sīkām krunciņām samaisa 1 ēdamkaroti citronu sulas, 1 olas dzeltenumu, 1 ēdamkaroti olīveļļas un patur 20 minūtes.
  • Sausas ādas stāvokli uzlabos maska no 3 ēdamkarotēm biezpiena un 1 ēdamkarotes medus. Patur 20 minūtes un noskalo ar pienu vai ūdeni.

Der zināt

  • Vasarā kakla un dekoltē zonai, tāpat kā visam ķermenim, jālieto aizsarglīdzekļi ar saules aizsargfaktoru (SPF), jo šī zona, sevišķi aizmugurē, apdeg visātrāk.
  • Dekoltē zonu labi ietekmē maiga masāža ar miklu, mīkstu frotē dvieli, viegli glaudošām kustībām.
  • Kakla un dekoltē ādu tonizē norīvēšana ar ledus gabaliņu.
  • Lai dekoltē zona nezaudētu tvirtumu, svarīgi ir valkāt krūšu izmēram atbilstošu krūšturi.
  • Ādas elastību palīdz uzlabot liftinga krēmi un liftinga maskas (uzklājot šo masku, jāguļ nekustoties un nerunājot 15–20 minūtes).
  • Kad kakls un dekoltē jau krietni novecojis, ādas izskatu uz laiku var uzlabot jonoforēze (aktīvās vielas ievada ādas visdziļākajos slāņos ar elektrisko strāvu), mezoterapija (ar mazu adatiņu pa ādas kosmētiskajām līnijām ādas virskārtā injicē bioloģiski aktīvas vielas), bet vislabāko efektu šajā gadījumā dod plastiskā operācija.
Komentāri
Uz augšu