Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Konkursā «Zelta ābele 2015» gada mākslinieka balvu ieguvis Aivars Plotka

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Grāmatu mākslas konkursā «Zelta ābele 2015» šovakar balvu nominācijā «Gada mākslinieks» ieguvis Aivars Plotka, bet balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā tikusi redaktorei Ligitai Bīberei. Grāmatu mākslas konkursā «Zelta ābele 2015» noskaidroti uzvarētāji deviņās kategorijās.

Nominācijā «Dzeja» par uzvarētāju kļuvis Toma Treiberga otrais dzejas krājums «Drudzis», kuras mākslinieks ir Reinis Pētersons, grāmata sagatavota tipogrāfijā «McĀbols poligrāfija», bet izdevējs ir «Mansards».

Prozas nominācijā pie balvas tikusi Jāņa Unduska grāmata «Gaidot vārdus», kuras mākslinieks ir Zigmunds Lapsa, grāmata iespiesta tipogrāfijā «Jelgavas tipogrāfija», bet tās izdevējs ir «Mansards».

Nominācijā «Dokumentālie izdevumi» pie balvas ticis izdevums «Richarda Zarriņa atmiņas». Grāmatas māksliniece ir Daiga Brinkmane, Riharda Zariņa zīmējumi un grafikas. Izdevums sagatavots tipogrāfijā «Jelgavas tipogrāfija», izdots - «Vesta - LK».

Nominācijā «Grāmatas bērniem» uzvarējusi Jura Zvirgzdiņa grāmata «Have a Nice Day! Gandrīz mīlas stāsts», kuras māksliniece ir Elīna Brasliņa, tipogrāfija - «Jelgavas tipogrāfija», bet izdevējs - «Pētergailis».

Nominācijā «Zinātniskās grāmata» pie balvas tikusi grāmata «Zinātniskais redaktors Andris Levāns. Terra Mariana 1186-1888», kuras mākslinieks ir Aivars Plotka, tipogrāfija - «Franco Cosimo Panini» apgāds Modenā, bet izdevējs ir Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Vatikāna Apustulisko bibliotēku.

Nominācijā «Uzziņu literatūra» pie balvas tikusi Klausa Dītera Ludviga un Mudītes Smiltēnas «Vācu-latviešu frazeoloģijas vārdnīca», kuras māksliniece ir Baiba Lazdiņa, tipogrāfija - «Latgales Druka», bet izdevējs ir «LU Akadēmiskais apgāds».

No mācību grāmatām uzvarējis Lauris Gundars ar «Dramatika jeb racionālā poētika. 2.redakcija». Grāmatas dizaina autors ir birojs «H2E», tipogrāfija - «Jelgavas tipogrāfija», bet izdevējs ir «Darbnīcas».

Savukārt nominācijā «Mākslas izdevumi» uzvarējusi Margaritas Ziedas «Andris Freibergs». Grāmatas mākslinieki ir Rūta Briede un Artis Briedis, tipogrāfija - «Jelgavas tipogrāfija», izdevējs - «Neputns».

No fotoalbumiem pie balvas ticis Edvards Steihens ar «Fotogrāfija/Photography», kura māksliniece ir Anta Pence, tipogrāfija - «Jelgavas tipogrāfija», bet izdevēji ir «Neputns» un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu