Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Zelta sietiņa» jubilejas koncerts operā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: tdazeltasietins.lv

Pirmdien, 27. oktobrī, plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā notiks bērnu tautas deju ansambļa «Zelta sietiņš» 55 darbības gadu jubilejas koncerts «Kas var zvaigznes saskaitīt…».

Lielākajā un pazīstamākajā bērnu tautas deju ansamblī «Zelta sietiņš» kopskaitā dejojuši vairāk nekā desmit tūkstoši dejotāju, sniedzot koncertus un veidojot dažādus iestudējumus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kolektīva ilggadējā mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina un citi pedagogi, ik dienu strādājot ar dejotājiem, spēj lieliski bērnos ieaudzināt darba mīlestību, atbildības izjūtu un patriotisma garu, iemācot paust arī sajūtas, kuras dažkārt nav iespējams izteikt vārdos. Krāšņā jubilejas koncertprogramma atspoguļos gan kultūras mantojuma un tradīciju saglabāšanu, gan jaunradi, izzināšanas alkas un lepnumu par savu valsti.

Koncerta pirmajā daļā uz skatuves kāps visu paaudžu dejotāji. Katrai desmitgadei raksturīgāko skaistos dejur akstos rādīs tautas deju ansambļa «Rotaļa» jaunieši, kas deju gaitas sākuši tieši «Zelta sietiņa» sastāvā, vidējās paaudzes dejotāji, kuri apvienojušies kolektīvā «Mana Rotaļa», un visu paaudžu kolektīva absolventi. Paši mazākie dalībnieki uzstāsies kopā ar vecākiem, kolektīva «Mazsietiņš» priekšnesumam izvēloties šūpulīša tēmu, bet otrajā daļā skatītājus priecēs deju uzvedums «Vienošanās», tā vadlīnija trīs latviskās dzīvesziņas - Dievs, Daba, Darbs. «Zelta sietiņš» izdejos pasaku, kurā horeogrāfija veidota ar Ilgas Reiznieces un Gata Gaujenieka mūziku un latviešu tautasdziesmu motīviem.

Skatuves vizuālo noformējumu papildinās krāšņas videoprojekcijas. Dejotāju sniegumā būs iespēja redzēt gan klasiskas horeogrāfijas, gan deju jaunākas interpretācijas, gan pedagogu veidotas jaundejas.

Koncerta režisore Inga Cipe.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu