Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Filma «Ziemassvētku jampadracis» atdzims jaunā muzikālas izrādes veidolā

TVNET
Filma «Ziemassvētku jampadracis» atdzims jaunā muzikālas izrādes veidolā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Decembrī pie skatītājiem jaunā muzikālas izrādes visai ģimenei veidolā atgriezīsies latviešu filma «Ziemassvētku jampadracis», caur muzikālu stāstu ar populāru Nacionālā, Dailes un Valmieras teātru aktieru un bērnu ansambļa «Dzeguzīte» mazo dziedātāju līdzdalību ļaujot vēlreiz izdzīvot Cīrulīšu ģimenes nedienām un prieka mirkļiem piesātināto Ziemassvētku laiku.

Kā informēja iestudējuma producents Niks Volmārs, izrāde veidota pēc režisora Vara Braslas 1993. gadā uzņemtās filmas «Ziemassvētku jampadracis» scenārija motīviem, kuru pamatā ir vācu autores Agneses Zaperes 1914. gadā tapušais stāsts «Cīrulīši».

Lai arī starplaikā starp filmu un topošo izrādi jau izaugusi vesela paaudze, kā vienojošais elements starp tām būs vairāku aktieru un personāžu piedalīšanās, kurus labi atceramies no 90. gadu filmas. Tā, piemēram, klavierskolotāja sievas lomā iejutīsies viena no Vara Braslas filmas kādreizējām mazajām varonēm Liene Bērziņa (iepriekš - Liene Zostiņa), bet Brīnumbērna māti atveidos Indra Burkovska. Savukārt Cīrulīšu ģimenes bērnu lomās iejutīsies Latvijas Radio bērnu vokāla ansambļa «Dzeguzīte» mazie dziedātāji grupas vadītājas Zigdas Martinsones vadībā.

Izrādes režisors un scenārija autors Ivars Lūsis stingri pieturējies pie filmas sižetiskajām vadlīnijām, saglabājot vēstījumu par ģimeni kā sabiedrības pamatvērtību.

«Ģimeniskums. Uzticēšanās. Paļāvība. Uzupurēšanās. Tie ir atslēgvārdi, kas raksturo «Ziemassvētku jampadrača» stāsta būtību un kā tik ļoti pietrūkst mūsdienās. Ikvienam mākslas darbam vai notikumam, kas palīdz mūsu dzīvē ienākt gaišajam un labajam, ir milzīga vērtība, un tas ir ieguvums visai sabiedrībai,» savus spēka vārdus izrādes veidotājiem nodod Brasla.

Savukārt Nacionālā teātra aktrise Burkovska, kura izrādē atveidos Brīnumbērna māti, atzīst: «Ir tik patīkami atkal atcerēties šīs gaišās un siltās sajūtas, kuras valdīja Braslas filmas uzņemšanas laikā. Priecājos, ka man atkal lemts tās izdzīvot.»

Izrādē piedalīsies arī Elīna Vāne, kas atveido Konkordijas jaunkundzi, Mārtiņš Vilsons, kurš tēlo Skaraiņa kungu, Regīna Devīte vai Inese Ramute iejutīsies Kristīnes lomā, bet Ivars Auziņš atveidos klavierskolotāju Cīrulīti.

20. decembrī plkst.12 izrādi varēs noskatīties koncertzālē «Rīga», 21. decembrī plkst.19 - Vidzemes koncertzālē «Cēsis», 28.decembrī plkst.19 - Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, bet 3. janvārī plkst.17 - Latgales vēstniecībā «Gors».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu