Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

NKC sešiem dokumentālo filmu projektiem sadala 114 501 eiro

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

Nacionālajā kino centrā (NKC) noslēdzies dokumentālo filmu projektu konkurss, kurā valsts finansiālais atbalsts 114 501 eiro apmērā piešķirts sešiem projektiem - divu filmu pabeigšanai, divu jaunu projektu sākšanai un divu filmu ražošanas procesam. Kā informē NKC vecākā referente informācijas jautājumos Kristīne Matīsa, šis bija otrais dokumentālo filmu ražošanas konkurss 2015.gada laikā.

Konkursā varēja pieteikt gan jaunus projektus, gan arī tos, kas jau sākuši ražošanu ar NKC atbalstu. Tādi šajā konkursā bija divi - režisoru Ivara Zviedra un Andra Kalnozola kopdarbs «Zāģeri» par īpatnēji vilinošo, bet skarbo mežstrādnieku pasauli, un studijas «Mistrus Media» projekts, kurā Gints Grūbe sadarbojas ar igauņu režisoru Jāku Kilmi, - Aukstā kara laiku spiegu stāsts «Cilvēki no nekurienes». Abi projekti 2015.gada pavasarī saņēma finansējumu ražošanas sākšanai. NKC ekspertu komisija novērtēja abos projektos līdz šim paveikto un rekomendēja piešķirt finansējumu darba turpināšanai attiecīgi 14 700 un 38 000 eiro apmērā.

Konkursā tika iesniegts arī viens projekts, kas šovasar saņēma NKC atbalstu dokumentālo filmu projektu attīstīšanas konkursā, - «Ceļš uz Akakori», režisora Mārtiņa Grauda topošā filma par mākslinieka Miķeļa Fišera ekspedīciju uz Peru. Ekspertu komisija novērtēja, ka projekta attīstības stadija ir veiksmīgi pabeigta un atbalstāma filmēšanas sākšana jau oktobrī. Filmai piešķirts 14 801 eiro liels atbalsts.

Otrs projekts, kura ražošana tiks sākta pēc NKC konkursā saņemtā atbalsta, ir «Vides filmu studijas» un režisores Kristas Burānes filma «Pasaka par tukšo telpu» - vērienīgs inscenējums ar animācijas elementiem, kas portretē scenogrāfu Andri Freibergu, izcilu personību Latvijas kultūras vēsturē un tagadnē. Šī filma veido režisores Burānes triloģiju kopā ar 2008.gadā tapušo filmu «Piektais Hamlets» par Oļģertu Kroderu un 2014.gadā veidoto filmu «Māra», kas vēsta par Māru Ķimeli. «Pasakai par tukšo telpu» piešķirts 24 000 eiro liels atbalsts.

Šajā konkursā tika piešķirts finansējums arī diviem projektiem, kuru ražošanas process ir jau filmas pabeigšanas fāzē. Starptautiski pazīstamā māksliniece Katrīna Neiburga nolēmusi pārvērst filmā materiālu, kas krājies, viņai veidojot videomākslas darbu par tipiski vīrišķīgu un ļoti kinematogrāfisku pasauli - garāžām, kur joprojām svarīgs ir roku darbs un izgudrotāja ģēnijs. Ar šo tēmu māksliniece piedalījusies pasākumā «Survival Kit» un pārstāvējusi Latviju Venēcijas mākslas biennālē. Filmas projekta nosaukums ir «Garāža», un tās pirmizrāde plānota 2016.gada rudenī nākamā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla laikā. NKC filmas atbalstam piešķīris 14 000 eiro.

Savukārt režisors Arvīds Krievs jau ilgus gadus dokumentējis un filmējis domubiedra, drauga un visu savu filmu komponista Mārtiņa Brauna dzīves norises - tas notiek kopš 1970.gada, kad abi pirmoreiz sadarbojušies. Šajos gadu desmitos krājušies kino un video materiāli veido portretfilmu «Kamēr tu šo dzīvi spēlē» - par spilgtu personību un talantīgu mūziķi, kas ir arī būtiska daļa no Latvijas mūzikas vēstures. Filmas pirmizrāde paredzēta 2016.gada pirmajā ceturksnī. Filmas pabeigšanai piešķirti 9000 eiro.

Konkursa projektus vērtēja NKC ekspertu komisija - Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu