Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājuma apmeklētājus aicina pasākumā ierasties laikus

LETA
Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājuma apmeklētājus aicina pasākumā ierasties laikus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju kolektīvu mēģinājums Daugavas stadionā
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju kolektīvu mēģinājums Daugavas stadionā Foto: Ieva Lūka/LETA

Deju lieluzveduma «Līdz varavīksnei tikt» ģenerālmēģinājuma, kas notiks šovakar plkst.19 Daugavas stadionā, apmeklētāji ir aicināti pasākumā ierasties laicīgi, lai neveidotos rindas pie ieejas vārtiem.

Kā informēja XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori, apmeklētāji Daugavas stadionā tiks gaidīti jau no plkst.17.30.

Svētku organizatori aicina pasākuma apmeklētājus uz Daugavas stadionu doties kājām, braukt ar velosipēdu vai izmantot sabiedrisko transportu, automašīnu novietojot citur pilsētā. Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Pie Daugavas stadiona, Grīziņkalnā, ir izveidota speciāla apsargāta bezmaksas velonovietne.

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz septiņu gadu vecumam ir bez maksas, ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta. Vecākiem, kuri plāno ņemt uz pasākumiem bērnus, jaunākus par trim gadiem, organizatori lūdz izvērtēt, vai pasākuma saturs, norises vieta un laiks ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Koncertos aizliegts ienest lietussargus, tajā skaitā saliekamos lietussargus. Skatītājus aicina ņemt līdzi lietusmēteļus.

Jau ziņots, ka deju lieluzvedumā «Līdz varavīksnei tikt» kopā dejos 16 939 bērni un jaunieši. Horeogrāfiskajās ainās viņiem pievienosies vēl 1400 dejotāju. Koncerta vienojošais elements ir vēlēšanās tikt augstāk, sasniegt neaizsniedzamo. Stāsta attīstība sekos meitenei ceļā uz šo mērķi. Koncertprogrammā ir 28 dejas.

Deju lielkoncertu īpašu padarīs arī scenogrāfija, kuru veidojis Reinis Suhanovs. «Tā kā bērni būs sabraukuši ar autobusiem, arī mums Daugavas stadionā būs sabraukuši autobusi,» atklāja deju lielkoncerta mākslinieciskā vadītāja Indra Ozoliņa. Viņa pastāstīja, ka šogad dejotāji stadionā dziedās. Bērnu un jauniešu izpildījumā izskanēs Latvijas himna - Baumaņu Kārļa «Dievs, svētī Latviju». Jaunums deju lielkoncertā būs horeogrāfiskās ainas, kuras no pārējā koncerta atšķirsies ar tērpiem un mūziku, kuru koncertam rakstījis mūziķis Renārs Kaupers. Ainu horeogrāfiju veidojis Agris Daņiļevičs.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Daņiļevičs, Ozoliņa un Inga Pulmane. Lielkoncerta muzikālais vadītājs ir Juris Vaivods, bet režisore - Inga Cipe.

Deju lielkoncerts «Līdz varavīksnei tikt» notiks rīt, 10.jūlijā, un 11.jūlijā.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā līdz 12.jūlijam, un tajos piedalās 37 890 dalībnieki.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu