Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kinoteātrī «KSuns» venecuēliešu drāma «Sliktie mati»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Kinoteātris un filmu izplatītājs «Kino Bize» piektdien, 8. maijā plkst. 21 aicina uz Latvijas pirmizrādi venecuēliešu režisores Marianas Rondonas (Mariana Rondón) filmai «Sliktie mati» («Pelo Malo») kinoteātrī «KSuns»; tā ir viena no godalgotākajām Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla fonda World Cinema Fund atbalstītajām filmām.

Filmas stāsts vijas ap Džunioru, kam ir deviņi gadi un tumšu matu cirtu klāta nepiepildāmu sapņu un kaprīzu iedomu pilna galva. Viņa mātei ir trīsdesmit gadu, un viņa viena audzina divus bērnus, cer atgūt darbu apsardzes dienestā un ar šķērēm izgriezt no dēla matiem muļķīgās vēlmes izkāpt no dzimumu klišejām. Valstī, kur katra meitene alkst pēc skaistumkaralienes kroņa un vīrietis pieaug ar ieroci plecā, zēns, trūkstot patriarhālā spēka ietekmēm, cenšas nepazust ielu trokšņos un pretējās mājas balkonos. Džuniors par visām varītēm vēlas savam pirmajam skolas foto pozēt dziedātāja frakā un taisnotiem matiem.

Scenārija autore un režisore Mariana Rondona filmā attēlo Venecuēlas strādnieku šķiras kultūras realitātes un, pateicoties divu galveno aktieru izcilam veikumam, atklāj maigumu un humoru sarežģītās attiecībās starp māti un viņas dēlu, kurās vairāku pārpratumu dēļ tiek apdraudēta viņu turpmākā dzīvošana kopā. Filma ieguva Sansebastjanas Starptautiskā kinofestivāla galveno balvu «Zelta gliemežvāks», kā arī vairākos citos kinofestivālos iegūtas balvas par labāko režiju, aktierspēli un scenāriju.

Venecuēliešu režisores sadzīviskajā drāmā «Sliktie mati» atklāts stāsts par mātes un dēla attiecībām, kas var atsaukt atmiņā arī divas no pēdējo gadu veiksmīgākajām latviešu filmām «Mammu, es tevi mīlu» un «Modris», kas arī pievērsušās līdzīgas tematikas izpētei ar kino valodas izteiksmes līdzekļiem. Marianas Rondonas godalgotā filma «Sliktie mati» būs skatāma kinoteātra «KSuns» regulārajā repertuārā no 8. maija.

www.kinobize.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu