/nginx/o/2018/07/16/9687008t1h8317.jpg)
Jautājums kosmetoloģei:
«Labdien!
Lūdzu, nesūtiet uzreiz pie ārsta vai kosmetologa!
Vai ir kādi līdzekļi, kas palīdz cīnities ar pumpām? Krēmi, losjoni. Esmu dzirdējusi, ka palīdz rauga tabletes, vai tā ir taisnība? Man 30 g.
Paldies,
Līga. »
Atbild Rūta Vīksne, Kosmetoloģijas koledžas pasniedzēja.
«Labdien,
«Pumpas» var būt dažādas, tāpat kā to rašanās iemesli - ādas infekcijas, alerģiskas reakcijas, gremošanas sistēmas traucējumi, organisma intoksikācija, hormonālas disfunkcijas (tai skaitā stresa izraisītas), nekvalitatīvs uzturs, nepiemērota ādas kopšana ikdienā, utt.. Ir svarīgi atrast iemeslu, jo tāpat vien pumpas nemetas, un tad arī risinājums būs rokā. (Diezgan plaši līdzīga problēma tika analizēta kādā no iepriekšējiem rakstiem).
Raugs pēc pēdējiem medicīnas pētījumiem ir pat kaitīgs veselībai - tā vietā pat maizes cepšanai iesaka izvēlēties ieraugu. Labāk iekaisuma mazināšanai organismā ieteiktu lietot zinku (kursa veidā līdz 3 mēnešiem).
Noteikti jāpārskata uztura ieradumi, jo ir zināms, ka daudzas saslimšanas izraisa tieši nekvalitatīvs uzturs un mazs izdzertā ūdens daudzums!
Ikdienas ādas kopšanai ieteikums izvēlēties aptiekas ārstniecisko kosmētiku. Šobrīd no plašāk zināmās firmas «Bioderma» tieši «Sebium» līnija ir piemērota taukainai/ kombinētai ādai, kas visbiežāk ir arī pakļauta dažādiem izsitumiem (diemžēl nezinu Jūsu ādas tipu). Svarīgi ikdienā lietot attīrošu līdzekli no rīta/ vakarā («Sebium» attīrošs gels) un ikdienas kopjošu krēmu ("Sebium" AKN). 1-2x nedēļā lietot māla (jebkuras krāsas) maskas, jo tās absorbē toksīnus no ādas un ir ļoti efektīvas iekaisumu mazināšanā.
Ar cieņu,
Rūta.»
Ja tev ir jautājumi kosmetoloģei Rūtai Vīksnei, sūti tos uz adresi dzive@apollo.lv, mēs atbildi publicēsim portāla «Apollo» sieviešu sadaļā.
Rūta Vīksne ir Kosmetoloģijas koledžas pasniedzēja, docente, pedagoģijas maģistre, sertificēta masiere, sertificēta medmāsa un sertificēta kosmētiķe, Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas Padomes priekšsēdētāja.