Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Holmss savu 160. dzimšanas dienu nu jau tradicionāli svinēs Rīgā

TVNET
Holmss savu 160. dzimšanas dienu nu jau tradicionāli svinēs Rīgā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TVNET

4.janvārī Rīgā trešo reizi notiks pilsētas svētki, kurus pamatoti var nosaukt par starptautiskiem, - «Šerloka Holmsa dzimšanas diena». Šis krāšņais un jautrais pasākums, kas apvieno visus slavenā detektīva pielūdzējus, kā parasti sāksies plkst. 13.00 pie Mākslas akadēmijas. Šeit pulcēsies Holmsa un citu Konana Doila literāro tēlu uzticīgākie sekotāji, lai dotos kostīmu parādē.

Svētkus apmeklēs vairāk nekā 10 000 cilvēku no 10 pasaules valstīm. Labākie tēli saņems vērtīgas balvas, bet pilnīgi visi - tūkstošiem svētku skatītāju mīlestību un sajūsmu. Gājiens norisināsies caur visu pilsētu līdz svētku galvenajai skatuvei Rātslaukumā, kur notiks dalībnieku apbalvošana, angļu šķirņu suņu parāde, koncerts un daudz citu interesantu aktivitāšu bērniem un pieaugušajiem.

Visu laiku un tautu izcilākā detektīva popularitātes vilnis pēdējos gados ir burtiski pārpludinājis pasaules kino industriju. Šeit jāmin režisors Gajs Ričijs, kurš manierīgos varoņus pārvērtis īstās Holivudas zvaigznēs, britu aktieris Benedikts Kemberbečs, kurš radījis mūsdienīgu, tomēr īsti konandoiliski intelektuālu tēlu, un krievu piedzīvojumu rimeiks, kurā lomas atveido Bojarskis un Paņins. Rīga, kas pēc I. Masļeņņikova slavenās filmas kļuva par dižā detektīva dzimto pilsētu, šo pasaulē aktuālo virzienu atbalsta ar unikālu pasākumu - svētkiem «Šerloka Holmsa dzimšanas diena».

«Mūsu svētki iecerēti kā līksms, interaktīvs pasākums, kas piesaistīs tūristus un Latvijas iedzīvotājus aktīvai līdzdalībai kostīmu parādes gājienā un dažādās radošās aktivitātēs,» stāsta projekta «Šerloka Holmsa dzimšanas diena» direktore Vladislava Galkina. Mēs cenšamies veidot piesātinātu un daudzveidīgu programmu, lai svētku pasākumos iesaistītu plašu auditoriju. Tādēļ šajā svētku dienā sirdij tuvu izklaidi varēs atrast gan mūsdienu Holmsa pielūdzēji, kuri, tērpušies kostīmos, dosies gājienā caur visu pilsētu, gan slavenās I. Masļeņņikova filmas cienītāji, kuriem būs organizētas īpašas ekskursijas pa filmas uzņemšanas vietām, gan kinomāni, kuri svētku laikā varēs apmeklēt kinofestivālu, «Sherlock Holmes Cinema», gan estēti, kuriem būs atvērts retro fotosalons, gan suņu mīlētāji, kuri varēs vērot unikālu suņu parādi. Turklāt mēs gatavojam arī pārsteigumus.»

Dalībnieku iepriekšēja reģistrācija notiks svētku interneta vietnē holmes.lv un svētku interneta lapā facebook.com/SherlockHolmesBirthdayRiga, kā arī tieši pirms gājiena organizatoriskajā punktā pie Mākslas akadēmijas ieejas. Visiem dalībniekiem, kuri pretendē uz balvu, obligāti jāreģistrējas, iesniedzot fotogrāfiju, personas datus un tēla aprakstu. Uzvarētājus noteiks autoritatīva žūrija.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu