Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tālivalža Āboliņa 80.gadu jubilejai veltīts pasākums

TVNET
Tālivalža Āboliņa 80.gadu jubilejai veltīts pasākums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Aktieri Jānis Paukštello un Tālivaldis Āboliņš filmā "Nepabeigtās vakariņas"
Aktieri Jānis Paukštello un Tālivaldis Āboliņš filmā "Nepabeigtās vakariņas" Foto: publicitātes

11. februārī plkst. 15 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā (Eduarda Smiļģa iela 37/39, Rīga) notiks leģendārā aktiera Tālivalža Āboliņa 80.gadu jubilejai veltīts atceres pasākums, informē muzeja pārstāvji.

Ievērojamā un savdabīgā skatuves mākslinieka radošais mūžs aizvadīts Jaunatnes teātrī. Tas aizsākās 1955.gadā un turpinājās līdz aktiera pāragrajai nāvei 1991.gadā. Uz Jaunatnes teātra skatuves Tālivaldis Āboliņš atveidojis daudzus un daudzveidīgus skatuves tēlus.

Skatītāju mīlestību aktieris ieguva jau ar pašām pirmajām lomām - ar tīro, poētisko un cēlo Antiņu Raiņa «Zelta zirga» iestudējumā, ar nedaudz sapņaino un labestīgo Emīlu iestudējumā «Emīls un Berlīnes zēni», ar vitālo, labdabīgo izēdāju un lielo smējēju Jēru Maigumu uzvedumā «Leģenda par Pūcesspieģeli», ar Mintauta lomu Raiņa «Indulis un Ārija», kurā aktieris akcentēja varas kāri, viltīgumu un diplomāta spējas. Raksturkomiķa talants un temperaments uzplauka K. Goci «Zaļajā putniņā», kurā aktieris atveidoja spilgto un impozanto Brigellu.

Līdzās aktiera darbam teātrī Tālivalža Āboliņa lielā mīlestība bija arī dzejas priekšnesumi. Viņš sagatavojis individuālas dzejas programma – I. Ziedoņa «Kā svece deg», Raiņa «Ave sol».
Nozīmīgs ir Tālivalža Āboliņa pēdējais darbs – titullomu vācu kinofilmā «Einšteins» 1989.gadā.

Atmiņās par Tālivaldi Āboliņu dalīsies aktieri Vera Singajevska, Anta Krūmiņa, Astrīda Gulbe, Gundars Āboliņš, Imants Skrastiņš, Guntis Skrastiņš, kinorežisors Jānis Streičs.

Ieejas maksa sarīkojumā Ls 2.
Ieejas maksa muzejā Ls 1.
Muzeja darba laiks: trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 11 līdz 18.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu