Mūziķis cerēja uz gaišu nākotni: TVNET pēdējā intervija ar Valteru Frīdenbergu

No TVNET arhīva
TVNET
Mūziķis cerēja uz gaišu nākotni: TVNET pēdējā intervija ar Valteru Frīdenbergu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Valters Frīdenbergs
Valters Frīdenbergs Foto: LETA

TV personība, mūziķis un pasākumu vadītājs Valters Frīdenbergs (30) tikai maija beigās atgriezās no Šaritē klīnikas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur turpināja cīņu ar vēzi, kam Latvijā pieejamās ārstēšanas metodes izrādījās neefektīvas, un izrādās, ka šovasar mūziķis ar TVNET runāja pēdējo reizi, jo negaidīti tika aizsaukts mūžībā oktobra vidū.

TVNET talantīgo pašmāju mākslinieku pēdējo reizi sastapa uzrunāja Dzintaru koncertzālē, kur bija ieradies uz Daigas Mazvērsītes grāmatas “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” prezentāciju.

Pēdējo reizi tikāmies, kad devies sākt ārstēšanos Šaritē klīnikā. Kā tava dzīve kopš tā laika mainījusies?

Dzīve īstenībā jau nav pa lielam mainījusies. Tagad pēc tādām pauzītēm lēnu garu kāpju atpakaļ uz skatuves, kā saka, piepildu sevi ar to prieku, ko man dod tas, ko visu mūžu esmu darījis. Ķeru pozitīvismu. [..] Gaidu arī jauno “Gudrs, vēl gudrāks” sezonu.

Kāds pašlaik ir tavs veselības stāvoklis? Gaidi analīžu rezultātus?

Nu, analīžu rezultāti būs jāgaida visu mūžu. Tas ir vairāk nekā skaidrs. Tagad lēnu garu. Es nevaru šobrīd teikt, ka jā, viss ir uz 100 procentiem uzveikts, jo vēl ir lietas, kas jāizdara. [..]

Nācās šovasar pāragri noslēgt moto sezonu, jo man bija tepat Latvijā diezgan nopietna, liela operācija, un es sapratu, ka nu laikam šogad vairāk nekāpšu uz motocikla. Jāatkopjas pēc operācijas, jādabū spēki atpakaļ, un tad varēs nākamajā sezonā atkal braukt. [..]

Vai drīkstu prasīt, kas šī bija par operāciju?

Tas bija ieplānots jau pirms braukšanas uz Vāciju, jo, ja pēc terapijas vēl kaut kas būs palicis iekšā, tad tas vienkārši būs ķirurģiski jāizņem. Ķīmijterapijas laikā tika nomērdētas aktīvās vēža šūnas – kaut kas tiek izvadīts dabīgā ceļā, bet kaut kas paliek tomēr iekšā. Lai mazinātu risku, ka vēža šūnas atjaunojas, bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Kā es saku – jāizravē.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu