Seleckim Tallinas kinofestivālā "Melnās naktis" - balva par mūža ieguldījumu

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ivars Seleckis
Ivars Seleckis Foto: publicitātes

Latviešu dokumentālā kino vecmeistaram, vienam no leģendārās Rīgas poētiskās dokumentālās kino skolas pamatlicējiem Ivaram Seleckim Tallinas starptautiskajā kinofestivālā "Melnās naktis" piešķirta viena no trim balvām par mūža ieguldījumu.

Kā trešdien paziņojuši festivāla rīkotāji, godalgu latviešu kinorežisoram un operatoram paredzēts pasniegt šovakar, kad festivāla Baltijas filmu konkursa programmā tiek izrādīta viņa jaunākā filma "Turpinājums", ko Latvijas nacionālā ekspertu komisija izvēlējusies kā filmu, kas pārstāvēs Latviju sacensībā par nomināciju ASV kinoakadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma".

Tallinas starptautiskā kinofestivāla "Melnās naktis" balva par mūža ieguldījumu šogad piešķirta arī norvēģu aktrisei Līva Ulmanei, bet trešās balvas ieguvējs tiks paziņots festivāla noslēgumā.

2014. gadā Ivars Seleckis saņēma "Lielā Kristapa" balvu par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā; kopā ar meistaru tika godināta arī viņa dzīvesbiedre, ilggadējā montāžas režisore Maija Selecka.

Šogad Latvijas valdība nolēma piešķirt Seleckim Ministru kabineta balvu par daudzās desmitgadēs mērāmu ieguldījumu Latvijas kinomākslā, izciliem starptautiskiem sasniegumiem un joprojām aktīvu darbību arī šodienas Latvijas filmu nozarē.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu