Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2018" par gada mākslinieku atzīta Anta Pence

TVNET/LETA
Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2018" par gada mākslinieku atzīta Anta Pence
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Māksliniece Anta Pence piedalās Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā preses konferencē, kurā paziņo grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2017" nominantus.
Māksliniece Anta Pence piedalās Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā preses konferencē, kurā paziņo grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2017" nominantus. Foto: Zane Bitere/LETA

Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2018" par gada mākslinieku atzīta Anta Pence, bet balvu par labāko noformējumu izpelnījies Latvijas Nacionālās operas un baleta izdevums "No skices līdz izrādei", vēstī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Pence ir māksliniece Dokumentālo izdevumu kategorijā uzvarējušās grāmatas "Vilis Rīdzenieks" māksliniece.

Izdevumu "No skices līdz izrādei" sastādījuši Anna Ancāne, Mikus Čeže, Anita Vanaga, bet tās mākslinieks ir Guntars Sietiņš.

Kategorijā "Dzeja" uzvarējusi grāmata "Kalevipoeg" (apgāds "Neputns"), bet prozas kategorijā žūrija par skaistāko atzinusi Andželas Naneti "Mans vectēvs bija ķiršu koks", kura dizainu un ilustrācijas veidojis Krišs Salmanis (izdevējs "Jāņa Rozes apgāds").

Par aizvadītā gada skaistāko grāmatu bērniem atzīta Rūtas Briedes "Suns, kurš atrada skumjas", kuras dizainu veidojis Artis Briedis kopā ar ilustrāciju mākslinieci Elīnu Brasliņu (izdevējs "Liels un mazs").

Zinātniskās literatūras kategorijā balva piešķirta Valdim Segliņam par monogrāfiju "Senās Ēģiptes medicīnas papirusi" (izdevējs "LU Akadēmiskais apgāds"), bet uzziņu literatūras kategorijā uzvarējusi Raimonda Brieža sastādītā un mākslinieces Pences veidotā grāmata "Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij" (izdevējs "Neputns").

Balvu "Zelta ābele 2018" par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņēma dzejnieks un grāmatizdevējs Uldis Auseklis.

Kā ziņots, šogad konkursā 50 grāmatu izdevēji pieteica 132 grāmatas, kuras vērtēja eksperti Kristiāna Ābele, Daina Balhina, Ieva Bečere, Daiga Brinkmane, Agris Dzilna, Jānis Murovskis un Ilze Ramane.

Konkursa pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatu izdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, kā arī attīstīt lasītāju izpratni par grāmatu mākslu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu