Dejas izrāde “Alarm of the White Birds”

TVNET
Dejas izrāde “Alarm of the White Birds”
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

Izstādes “Lidija Auza. Glezniecība” noslēgumā ceturtdien, 2019. gada 16. maijā, plkst. 18.00 kultūras un izklaides programmas “Ars Rezumē” ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) aicina uz dejas izrādi “Alarm of the White Birds”, ko radījis mūziķis Artis Gāga, iedvesmojoties no mākslinieces daiļrades.

Saspēlē ar gleznotājas Lidijas Auzas (1914–1989) darbiem izstādē ARSENĀLĀ to refleksijas izdejos Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Zigmārs Kirilko un Justīna Teličena, horeogrāfs, dejotājs Leonards Vīksne (Lenijs; “Spēlmaņu nakts 2018” balva kategorijā “Gada kustību mākslinieks”), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēknes. Izrādē piedalīsies mūziķi Artis Gāga (balss, saksofons, perkusijas), Mārtiņš Gailis (čells), Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).

“Alarm of the White Birds” (“Balto putnu trauksme”) ir nosaukums vienam no Lidijas Auzas darbiem. Angļu valodā vārdam “alarm” ir vairākas nozīmes, tostarp trauksme, pamošanās. Šis simboliskais putna sauciens palīdz vienlaikus norimties un atmosties sarežģītajā un pārblīvētajā laikā, kurā dzīvojam, paskatīties pāri laicīgajam un ielūkoties eksistenciālajā, mūžīgajā.

“Lidijas Auzas gleznas mani pārsteidza ar savu enerģiju un iekšējo ritmu,” par izrādes ideju stāsta mūziķis Artis Gāga. “Radīju četras impresijas: “Pavasaris”, “Stādīju ieviņu”, “Balto putnu trauksme” un “Seven Steps to Heaven”, kas katra sasaucas ar kādu no izstādē apskatāmajiem darbiem.”

Daudzus gadus Lidijas Auzas daiļrades galvenā tēma bijusi balets – īpaši intīmi aizkulišu mirkļi mēģinājumu zālēs un ģērbtuvēs vai gaidot skatuves uznācienu. Jaunradītajā dejas izrādē mirklis pirms uznāciena atdzīvojas, un Lidijas Auzas gleznās ieliktais milzīgais gara spēks īstenojas mūzikā un dejā. Izrādes horeogrāfiju veidojis Zigmārs Kirilko.

Uz “Ars Rezumē” pasākumu LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS laipni aicināts ikviens interesents!

Biļešu cena: pieaugušajiem – 7,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 5,00 EUR.

Vietu skaits ierobežots.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu