"Dzeja bez robežām"

Festivāls tiks rīkots četrās darba valodās
TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Semjons Haņins
Semjons Haņins Foto: publicitātes

No 14. līdz 16. jūnijam Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīgā) notiks starptautiska dzejas festivāla "Dzeja bez robežām" pasākumi – dzejas lasījumi, dzejnieku un mūziķu performances, kā arī literārās balvas pasniegšanas ceremonija. 

Festivālā šoreiz piedalīsies vairāk par piecpadsmit dzejniekiem un māksliniekiem no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Melnkalnes un Japānas.

Festivāls tiks rīkots četrās darba valodās: latviešu, krievu, baltkrievu un lībiešu valodā. Festivāla organizatori izvēlās dalībniekus tādā veidā, lai autoru individuālās poētiskās prakses ļautu viņiem iesaistīties produktīvā dialogā.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies festivāla autori no Latvijas – Daina Sirmā, Katrīna Rudzīte, Aivars Madris, Kirils Ēcis. Autori no Baltkrievijas – Andrejs Hadanovičs, Uladzjs Ljankevičs, Voljga Gronska. Autori, kas pārstāv krievu valodu, – Semjons Haņins no Latvijas, Andrejs Seņ-Seņkovs, Natālija Sanņikova no Krievijas un Fjodors Svarovskis no Melnkalnes. Autors, kas pārstāv lībiešu valodu, - Valts Ernštreits. Pie atdzejojumiem strādājuši dzejnieki no Latvijas - Einārs Pelšs, Dmitrijs Kuzmins, Vasiļijs Karasjovs.

Festivāla noslēgumā dzejnieki-dalībnieki slepenā balsojumā izvēlēsies festivāla balvas ieguvēju. Festivāla Dzeja bez robežām balvas materiālais nodrošinājums ir laureāta dzejas krājuma publicēšana vienā no festivāla valodām izdevniecībā “Literature Without Borders”, vai ārzemju partneru izdevniecībā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu festivāla vakara programmā uzstāsies Latvijas mūziķi - Platons Buravickis, Sabīne Moore (Waterflower), kā arī mūziķis no Japānas - Mitsugu Harada. Festivālā arī piedalīsies krievu mediju māksliniece Anna Tolkačova, viņa prezentēs savu mediju projektu “Nomadu dzeja”.

Starptautiska dzejas festivāla “Dzeja bez robežām” pasākumi notiek trešo reizi, tie turpina festivāla “Dzejnieka asinis” tradīcijas, aicinot uz Latviju ārzemju māksliniekus un veicinot starptautisko literāro dialogu. Festivāla organizatori ir dzejnieks, kritiķis un izdevējs Dmitrijs Kuzmins (Literature without borders, Ozolnieki, Latvija), dzejnieki Jeļena Glazova un Raimonds Ķirķis.

Festivāls tiek rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu