Gatavojoties ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” atklāšanai 2020. gada 8. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, projekts “Bibliotēka” sācis izdot īsfilmas par Latvijas ģimenēm, kuras par vienu no savām dzimtas relikvijām uzskata kādu īpašu grāmatu.
Izstāde apmeklētājiem būs pieejama Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā (janvārī), Liepājas Latviešu biedrības namā, Liepājā (februārī) un Latgales vēstniecībā "Gors", Rēzeknē (martā).
Novembra beigās publicēts viens no video stāstiem – par Mālmaņu dzimtu un tai piederošu grāmatu. Par to vairāk šajā rakstā, kas tapis speciāli TVNET, sadarbībā ar projektu “Bibliotēka”. Projekta pārstāvji informē, ka īsfilma tiek radīta par katru no 12 latviešu ģimenēm, kas tiks atspoguļotas izstādē.
Mālmaņu dzimtas stāsts
Mālmaņu dzimtas iesūtītais stāsts izstādei “Dzimtas grāmata” ir par dzimtas pārstāvi Andreju Mālmani, kurš savās bērnu dienās piedzīvo viņam vēl tobrīd nesaprotamo – izsūtīšanu uz Sibīriju.
Dzimtas stāsts vēsta, ka Sibīrijā pavadītais laiks un tur pārdzīvotais nav salauzis Andreju.
Viss liecina par viņa, par Mālmaņu dzimtas morālo spēku. Andrejs saka: “Nedomājiet, kas es sūkstos vai jūtu pāri nodarījumu sev – nē. Arī Sibīrijā cilvēki dzīvo. Tur pavadītie gadi norūdīja mūsu raksturu, deva spēku un vienotības sajūtu līdz šodienai. Šīs liriskās atkāpes reti kurš zina. Mēs ģimenes locekļi, reizēm atgriežamies pagātnē. Paši savā starpā, nu jau pie kamīna siltumā, reizēm pārstaigājam atmiņu takas.“