Kivičs vēršas pie Latvijas mūziķiem, tostarp "Prāta vētras"

Andris Kivičs tiekās ar "It kā Tu kaut ko zinātu?" grāmatas faniem FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Nesen skandalozais mūziķis Andris Kivičs "Youtube" pārraidē "Pāļa bazars" visai skarbi izteicās par dziedātāju Donu. Nu viņš turpinājis paust savu viedokli par pašmāju māksliniekiem. 

21. janvāra vakarā Kivičs "Facebook" tiešraidē izpildīja dažādas dziesmas un atbildēja uz fanu jautājumiem. Kāds no atbalstītājiem viņam pajautāja, kuri ir mūziķa mīļākie mākslinieki.

Kā skaidroja Kivičs, viņam vislabāk patīk Bono, Džonijs Kešs un Brūss Springstīns.

"Tie veči, kas konča laikā ir iesvīduši un atbild par katru savu vārdu, tu skaties uz viņiem un tici. Nevis tā kā Latvijā, kur daudziem uz skatuves neviena sviedru pile nav, viņš tikai domā, vai viņam smuka žaketīte, vai tas patiks publikai," norādīja Kivičs.

Mūziķis piebilda, ka viņam nav svarīgas tikai dziesmas, bet arī izpildītāja personība. 

"Man patīk, ka Bono saprot to, ko nesaprot, piemēram, "Prāta vētra", Dons mazāk - ja tev ir milzīga auditorija, tu ietekmē pūļa domāšanu, pūļa viedokli. Mūsu mākslinieki vispār to neizmanto.

Viņi tikai nodzied, saņem piķi, nojauc skatuvi un visi baigajā starā.

Es atceros, kā tā Vaira stāvēja un teica: "Mēs esam lieli, mēs esam vareni." Un tad es domāju par tiem zēniem, kas var savākt reāli 40 tūkstošus koncertos, bet viņi galīgi neizmanto to, ka viņi varētu palīdzēt ietekmēt cilvēkus ārpus mūzikas," tiešraidē bilda Kivičs.

Atgādinām, ka Dons izdevumā "Privātā Dzīve" atbildēja uz Kiviča izteikumiem. "Mūsu galvenā atšķirība droši vien ir tā, ka es par savām attiecībām publiski nerunāju. Taču tas nenozīmē, ka man attiecību nav. Bet lai Andrim dzīvē veicas! Viņa kritika mani nesatrauc," norādīja Dons. 

Dons atzina, ka ne visu, par ko viņš dzied, ir piedzīvojis pats: "Ir stāsti, kurus esmu izdomājis. Ir stāsti, kurus manu acu priekšā piedzīvojuši citi. Dziesmai nav obligāti jābūt autobiogrāfiskai, taču katram jau tā sava dzīvīte ir vistuvākā. Man ir bijis tā, ka koncertā pēkšņi saprotu – vairs nevaru padziedāt. Tad es raudu. Nevēlos izlikties par titāna vīru."

Uz augšu
Back