Filma "Mans mīļākais karš" iekļauta Ansī konkursa skatē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Mans mīļākais karš"
"Mans mīļākais karš" Foto: kadrs no filmas

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš", kas tapusi Latvijas studijā “Ego Media” ar Nacionālā Kino centra atbalstu, atlasīta konkursa skatei Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā (Festival international du film d'animation d'Annecy) Francijā. 

Autobiogrāfiskos motīvos balstītais stāsts par padomju Latvijā pavadītu bērnību veidots kā Latvijas un Norvēģijas kopražojums, nacionālo pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos rudenī.

Ansī (Annecy) starptautiskais kinofestivāls, kas Francijā notiek jau kopš 1960. gada (šogad 15.-30. jūnijā), ir viens no būtiskākajiem un prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē.

"Mēs ar nepacietību gaidījām tikšanos, kā jau katru gadu, jūnijā Ansī, pasaules animācijas galvaspilsētā. Tomēr šodien saprāts un starptautiskā situācija liek mums rīkoties noteikti un atbildīgi," raksta organizatori, pamatojot festivāla pārcelšanu uz virtuālu vidi.

Filma iekļauta festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā Contrechamp, kurā tiks izrādītas desmit pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Šajā konkursā pagājušajā gadā galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma "Projām".

Filma ir Latvijas-Norvēģijas kopražojums, un tās veidošana no scenārija līdz pabeigšanai ilga gandrīz astoņus gadus. 2014.-2017. gadā filmas ražošana tika finansēta Nacionālā Kino centra konkursos, bet 2019. gada rudenī ar kampaņu kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv tika atbalstīta filmas pabeigšana.

Filmas producents Guntis Trekteris: "Esam gandarīti, ka filmas veidotāju milzīgo darbu ir novērtējis pasaulē zināmākais animācijas filmu festivāls. Protams, nekas nevar līdzināties pārdzīvojumam, kādu mēs piedzīvotu klātienē, pirmizrādot filmu Ansī kinozālē prasīgai starptautiskai auditorijai, taču esam pārliecināti, ka festivāla norise virtuālā vidē ļaus to "apmeklēt" lielākam skatītāju un industrijas pārstāvju skaitam, kas noteikti sekmēs filmas turpmāko izplatīšanu visā pasaulē."

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku.

"Mans mīļākais karš"
"Mans mīļākais karš" Foto: kadrs no filmas

Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena: "Filmas iekļaušana konkursa programmā, turklāt animācijas Mekā Ansī, ir sapņa piepildīšanās. Un filmas pamatjautājums – cik liela nozīme ir katra cilvēka atbildībai, drosmei un ticībai – ir svarīgs gan pagātnē, gan šobrīd, gan Latvijā, gan citur pasaulē."

Plānots, ka filmas Latvijas pirmizrāde plānota šā gada rudenī.

Video: Fragments no filmas.

My Favorite War from Ego Media on Vimeo.

Filmu veidojuši mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmu atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Studija "Ego Media" jau iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu, veidojot dokumentālo filmu "Bekons, sviests un mana mamma" (2008).

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu