Vitālijs Manskis izsludina festivālu "ArtDocFest Riga"

TVNET
Vitālijs Manskis izsludina festivālu "ArtDocFest Riga"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Režisors Vitālijs Manskis kopā ar komandu izsludina īpaši dokumentālajam kino veltīta starptautiska festivāla "Artdocfest/Riga" norisi Rīgā 2020. gada novembra beigās (26. novembris - 1. decembris). Festivālā paredzētas divas konkursa programmas, un "Baltijas fokusa" laureātam tiks pasniegta balva "Hercs", kas nosaukta par godu Latvijas dokumentālā kino klasiķim Hercam Frankam.

Festivālu "Artdocfest" 2007. gadā Krievijā izveidoja režisors Vitālijs Manskis, kurš vairākus gadus vēlāk, vājinoties demokrātiskajiem procesiem kaimiņvalstī, pārcēlās uz Latviju un atveda festivālu sev līdz. Piecus gadus "Artdocfest" darbojies Latvijā kā lieliskā Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) dokumentālo filmu programmas sastāvdaļa, šajā laikā izaudzis (kopš 2018. gada tiek rīkots starptautisks "Artdocfest" konkurss), un no 2020. gada festivāls sāk patstāvīgu dzīvi ar mērķi izveidoties par nozīmīgu kultūras un dokumentālā kino atskaites punktu Baltijā un vēlāk arī plašāk, Austrumeiropas reģionā.

Rīgas un Latvijas dokumentālā kino cienītājiem, festivāla dalībniekiem, viesiem un sadarbības partneriem tiks piedāvātas divas krāšņas konkursa programmas – tradicionālā starptautiskā "Artdocfest" programma ar vairāk nekā 20 kvalitatīvām filmām no dažādām pasaules valstīm un jauna, īpaši Baltijas kinomākslai veltīta programma Baltijas fokuss, kurā tiks piedāvāts labākais un svaigākais Baltijas dokumentālistu veikums. Konkursa programmās tiks iekļautas agrāk Latvijā neizrādītas filmas no vairāk nekā 15 pasaules valstīm, katrai konkursa programmai tiks piesaistīta atsevišķa starptautiska žūrija.

Režisors Vitālijs Manskis un operatore Aleksandra Ivanova ar Lietuvas festivāla “Kino Pavasaris” balvu
Režisors Vitālijs Manskis un operatore Aleksandra Ivanova ar Lietuvas festivāla “Kino Pavasaris” balvu Foto: publicitātes

Baltijas fokusa konkursa programmas labākā filma saņems galveno balvu "Hercs", kas nosaukta par godu izcilajam Latvijas dokumentālistam Hercam Frankam.

Festivālam tiek gatavota arī saturīga ārpuskonkursu programma, un tās ietvaros notiks industrijas simpozijs, kurā dokumentālisti un kino teorētiķi tiks aicināti uz radošām un zinātniskām diskusijām par mākslu, kino un laiktelpu, mēģinot aizsniegties līdz kādreizējam izcilo Rīgas dokumentālistu simpoziju domas lidojumam un savīt to ar šīsdienas aktualitātēm.

Festivāla organizatori strādā arī pie tā, lai pienācīgi atzīmētu izcilā latviešu režisora Jura Podnieka 70 gadu jubileju.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu