TV ekrānos nonāks komisks pašmāju seriāls

FOTO: LTV/Liene Eicēna

66. Latvijas Televīzijas sezonā, kas sāksies šā gada rudenī, LTV skatītājiem sagādās virkni pārsteigumu un daudzus jaunumus. Viens no lielākajiem – pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas Televīzija uzņem savu seriālu ar intriģējošu nosaukumu – “Projekts: Šķiršanās”. 

Galvenās lomas seriālā atveidos pieredzējuši aktieri, kurus iepriekš profesionālais ceļš tik ļoti tuvu nav savedis – Rēzija Kalniņa, Gatis Gāga, Madara Botmane, Ivo Martinsons un Ģirts Krūmiņš. Vakar, 26. jūlijā, ar tradicionālo šķīvja saplēšanu sākās komiskās ģimenes drāmas uzņemšana.

Jaunais seriāls pie LTV skatītājiem nokļūs oktobrī. Tas būs stāsts par vidusšķiras pāri, kuru attiecībās pamatīgu krīzi radījuši Covid-19 pandēmijas ierobežojumi. Nespējot samierināties ar esošo situāciju, laulātie pieņem lēmumu šķirties, kaut arī pilnīgs atbalsts idejai ir tikai no vienas puses. Lai nepadarītu procesu vēl sāpīgāku un izšķirtos cieņpilni un mierīgi, palīgā tiek saukts pāru terapeits. Uz notikumiem savu vecāku dzīvē ar dalītām jūtām noskatās arī pāra teju pieaugušie bērni, un procesā aktīvi iesaistās arī kaimiņos dzīvojošie ģimenes draugi.

Galvenos varoņus – laulātos, kuri pieņēmuši lēmumu šķirties, atveidos Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, kaimiņu lomās iejutīsies Madara Botmane un Ivo Martinsons, savukārt psihoterapeita loma uzticēta Ģirtam Krūmiņam. Galveno – Lauras lomu – atveidos Rēzija Kalniņa, kura par savu varoni teic, ka par to, kāda būs viņas atveidotā varone seriālā, vēl ir pāragri runāt. Tomēr Lauras tēlā noteikti varēšot atpazīt daudzas situācijas, kurās nokļūst cilvēki, kuri ir pārliecināti, ka tieši viņiem vieniem pašiem ir jāparūpējas par pilnīgi visu ne vien savā, bet arī visas savas ģimenes dzīvē.

“Man būtiskākais šajā lomā ir tas, ko mēs vēlamies pateikt caur Lauras tēlu – kad pusmūža krīzē cilvēks apzinās, ka ir jādzīvo autentiska dzīve, un kas notiek tad, kad nonākam aci pret aci ar realitāti. Iespējams, viņa ir viena no sievietēm, kuras ir domājušas, ka ir jāņem uz saviem pleciņiem viss darbs, visa māja. Viņai, kā daudziem, ir sapņi un vēlmes, no kā mēs nobīstamies. Krīze viņai atver acis, jo viņa nespēj un negrib dzīvot melos,” atklāj Rēzija.

Ar saviem tuvākajiem seriāla kolēģiem Rēzija kopā nav spēlējusi – tikai vienā projektā ir bijusi iespēja uz ekrāna satikties ar Ivo Martinsonu. Viņa priecājas, ka jaunās satikšanās būs interesants un izaicinošs pārbaudījums. “Šis nav kārtējais seriāls, kurā “var būt tā, vai šitā” un mēs vienkārši vērojam svešu dzīvi. Es ceru, ka stāsts ienāks skatītāju mājās un būs līdzdalīgs – lai katra epizode ir kā terapijas seanss,” optimistiski noskaņota aktrise.

“Projekts: Šķiršanās” būs Igaunijas sabiedriskās televīzijas (ETV) seriāla “Šķiršanās igauņu gaumē” adaptācija. Seriāla adaptāciju īstenojis pieredzējušais kino profesionālis Ivo Briedis. Latviešu versijas režisore Linda Olte uzskata, ka stāsts ir universāls un nacionalitātei nozīmes nav.

“Īpaši šajā vīrusa pandēmijas laikā, kad ģimenes ir bijušas spiestas būt “mājas ieslodzījumā” – partneri pēkšņi pamana kādas tracinošas un nepieņemamas lietas viens otrā, kas agrāk – ikdienas skrējienā – nešķita būtiskas vai paslīdēja garām,” norāda Linda. Viņa atklāj, ka seriāla galvenie varoņi jau daudzus gadus ir bijuši kā aizmiguši – dzīvojuši blakus un pārāk viens otru nav traucējuši: “Igauņiem šis seriāls gāja pirms gada, kad par pandēmiju vēl neviens neko nenojauta. Kad mēs saņēmām igauņu materiālu, kopā ar dramaturgu Ivo Briedi nolēmām, ka pielāgosim šo stāstu šodienai – pavasara notikumi ir satricinājuši galveno varoņu pazīstamo rutīnu, esot cieši kopā vienā mājā viņi ir spiesti paskatīties un ieklausīties viens otrā. Izrādas, ka viņi to nevar izturēt.” Kaut arī tēma ir smaga un nopietna, komanda stāstu vēlas izstāstīt ar vieglumu, ļaut skatītājiem paskatīties pašiem uz sevi ar veselīgu ironiju un humoru.

Uz augšu
Back