"Nejūtos piederīgs..." Roberts Putnis ar vīru pamet Latviju

Kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs, partijas "Progresīvie" bijušais priekšsēdētājs Roberts Putnis ar vīru Dmitriju Markovu pametis Latviju, jo nejūtas tai piederīgs.

Kā šonedēļ vēstīja "Privātā Dzīve", Putnis ar dzīvesbiedru pirms mēneša devās dzīvot uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni.

"Īstas vajadzības Latvijai pēc manis, kā rādās, nav. (..) Divreiz mans vārds bija vēlēšanu sarakstos, bet atbalsts nebija pietiekams, un zuda arī atbildība un pienākums pret Latviju. Mana piederība Latvijai, šķiet, bija iedomāta. Tagad nejūtos piederīgs," secina Putnis.

Pāris veiksmīgi ir iekārtojies īres dzīvoklī vienā no Berlīnas iekārojamākajām apkaimēs - Kolvicas laukuma rajonā. Tiesa, Putnis patlaban ir bez darba un viņu uztur vīrs, kurš sevi profesionāli realizē dizaina jomā. "Šobrīd mana dzīve ir kā balta lapa," atvērts jaunām iespējām ir Putnis.

Atgādinām, ka pāris sāka attiecības pirms nedaudz vairāk kā 13 gadiem, taču oficiāli apprecējās šā gada sākumā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Šajās dienās noslēdzas velnišķīgi brīnišķīgs piecu gadu posms Rīgā. “Mājas Rīgā” uz atvadām precīzi, iejūtīgi un vienkārši skaisti dokumentējusi @vikaniska, ar kuras bildēm šeit dalos. Vēlos dalīties arī ar savām sajūtām par šo laiku un emocijām šobrīd. Gribētu to darīt daudz personiskā un individuālāk, bet kārtējo reizi ikdiena ir ierāvusi virpulī. Iemesls pārmaiņām ir tāds, ka Dimu profesionālais aicinājums vedina uz Berlīni. Tā kā mani ir spējusi apburt LKA, mūsu kopīgais plāns ir izmēģināt “distances attiecības”, man no rudens dzīvojot gan Rīgā, gan Berlīnē. Abi ar interesi vērosim, ko tieši tas nozīmēs. Šis piecu gadu posms bija ļoti smags un ne mazākā mērā laimīgs. Laimīgs, jo strādāju, rodot piepildījumu un redzot savam darbam jēgu. Laimīgs, jo ir izdevies pamainīt Latvijas sabiedrību. Laimīgs, jo ar (kopš janvāra oficiāli drīkstu teikt) vīra atbalstu man bija brīvība divus gadus darboties bez atalgojuma sabiedriski-politiskā laukā. Šie pieci gadi bija arī vieni no intensīvākajiem manā dzīvē. Uzņemoties atbildību par mediju politiku 2015.gadā, zināju politiskās sarkanās līnijas, tomēr tām kāpu pāri. Otrs lielais posms bija PROGRESĪVIE. Man nebija bijis grūtāka uzdevuma. Paldies jums visiem, kas atbalstīja! Un vēlreiz piedodiet, ka nesanāca. Man šķita pareizi šo atbildību par zaudētām vēlēšanām pirms gada uzņemties un atkāpties no partijas vadītāja amata. Jaunākais periods šajā piecu gadu posmā bija kandidēšana uz NEPLP. Tas gan prasīja piecus mēnešus tikai manas sabiedriski-politiskas atturības, bet diemžēl arī piecus tūkstošus eiro nodokļu maksātāju naudas, lai tiktu no manis vaļā. Mūsu apprecēšanās janvārī Vācijā, visticamāk, bija mērs, ar kuru viena vai otra koalīcijas partnera vadzis lūdza pilnībā, padarot mani “pilnīgi toksisku”. Tā kā tādas īstas vajadzības Latvijai pēc manis, kā rādās, nav. Jāsaka, ka nav bijis arī pirms šiem pieciem gadiem, jo vienmēr nācies runāt par lietām un ideāliem, kuriem ir bijis grūti noticēt. Paldies jums visiem burvīgajiem cilvēkiem, kas bija ar mani un nākuši klāt šajā laikā! Ejam tālāk! @mrkvs #husbands #gayberlin #berlingay #dalmatian #vizsla #riga #rigaoriginal

A post shared by Roberts Putnis (@robertsputnis) on

Uz augšu
Back