Izsludina konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020
Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020 Foto: Māris Cimmermanis

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris" izsludina konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021". Konkurss informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros notiks jau desmito gadu, informē Ekonomikas ministrija.

“Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā” 10-gadē ar pārliecību varam apgalvot – tas kļuvis par labu ikgadēju tradīciju visiem energoefektivitātes atbalstītājiem, būvniekiem un visādi “zaļi” domājošiem cilvēkiem.

Konkursa lielākā vērtība ir pieredzes apmaiņa un tikšanās ar domubiedriem, jaunas idejas un ierosmes, un galvenais – iespēja pašam kļūt par iedvesmotāju kaimiņu vai draugu mājas atjaunošanai.

Visiem kopā mums ir spēks padarīt katram savu un mūsu kopējo māju – Latviju – taupīgāku, tīrāku un skaistāku. No savas puses varu apsolīt, ka aktīvi piedalīsimies sarunās ar Eiropas Komisiju par jaunā finansējuma saņemšanu, lai jau šā gada beigās vai 2022. gada sākumā mēs varētu atkal sākt projektu pieņemšanu atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju atjaunošanai,” klāsta Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Energoefektivitātes jautājumi Latvijā ir īpaši aktuāli ne vien saistībā ar izaicinājumiem enerģētikas sektorā, bet arī klimata un vides politikas īstenošanu. Samazinot enerģijas patēriņu ēkās, mēs samazinām pieprasījumu pēc enerģijas ražošanas, savukārt, ražojot mazāk un tīru enerģiju, mēs radām mazāk emisiju, samazinām izmaksas un uzlabojam savu dzīves vidi. Tādēļ

pāreja uz videi nekaitīgu izaugsmi un klimatneitralitāti ir jāizmanto kā iespēja, lai stimulētu Latvijas ekonomiku un veicinātu zaļo tehnoloģiju un digitālo risinājumu attīstību.

Esmu gandarīts, ka konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” gadu no gada izceļ un popularizē labos piemērus, un jubilejas gads ir īpašs brīdis, lai atskatītos uz paveikto pēdējo gadu laikā. Aicinu visus būt aktīviem un parādīt sev un pierādīt kaimiņiem, ka veiktie ēkas energoefektivitātes pasākumi ir jūsu ieguldījums klimata pārmaiņu mazināšanā!”

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

“Izsludinot Energoefektīvāko ēku konkursa desmito sezonu, varam būt gandarīti, ka aug videi draudzīgu ēku būvētāju un atjaunotāju pulks, kā arī konkursa dalībnieku un atbalstītāju pārliecība par mūsu kopīgā darba vērtību. Ar resursus taupošu būvju palīdzību varam mācīties tērēt arvien mazāk dabas resursu un pagarināt planētas mūžu,” saka Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla ”Būvinženieris” galvenā redaktore Antra Ērgle.

Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” aicina iesniegt līdz 2021. gada 18. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu