Īsfilmu festivālā "2Annas" skatītāji tiešsaistē varēs vērot konkursa programmas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: www.2annas.lv

9. aprīlī tiks atklāts 25. Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", piedāvājot skatītājiem tiešsaistē vērot konkursa programmas, kurās būs iespējams redzēt gan atzinību guvušus darbus, gan jaunas un eksperimentālas filmas.

Kā informē festivāla rīkotāju pārstāve Agnese Krastkalne, līdztekus konkursa programmām jau kopš 2013. gada festivāls veido arī tematiskas ārpus konkursa programmas, kas ir kā pētījumi par izvēlēto tēmu, kurā kino ir zinātnes disciplīna. Šogad festivāla "2Annas" fokusa tēma ir "Zeme" un skatītāju vērtējumam un pārdomām tiks nodotas piecas oriģinālas fokusa filmu programmas.

Krastkalne pavēstīja, ka britu žurnālista un kinokritiķa Džeka Brindelli veidotā fokusa programma "Antropocēna laikmets" lūkosies uz pasauli, atklājot cilvēka darbības ietekmi uz Zemes ekosistēmu. Sabiedrībā, kurā valda ekoseksualitāte un ekofeminisms, ieskatīsies māksliniece Linda Boļšakova ar savu filmu izlasi "Ekoseksuāļi". Režisores Astras Zoldneres fokusa programma "Apokalipse" rosinās aizdomāties par iespējamību, ka jau šobrīd dzīvojam pasaules gala noskaņās. Savukārt cilvēka un dabas attiecības pētīs kino režisors un apskatnieks Žulijens Nuhums Kulibali latviešu īsfilmu izlasē "Dabiski".

Festivāla programmas direktore Laima Graždanoviča ir izveidojusi īpašu retrospektīvu fokusa programmu "2Annas25: Kustība cauri laikiem", kas, atzīmējot festivāla 25. norises gadu, skatītājiem piedāvās iepriekšējo gadu īsfilmu seansus un ievadīs šā gada festivāla fokusa programmas.

Festivālu "2Annas" 9. aprīļa plkst. 20 atklās 2016. gada filmas "Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule" seanss un mākslinieces Sabīnes Moores jeb "The Waterflower" performance un koncerts. Festivāls "2Annas" šogad notiks tiešsaistē, un filmas bez maksas būs iespējams vērot festivāla mājaslapā. Vietu skaits būs ierobežots, tāpēc, sākot ar 1.aprīli, festivāla tiešsaistes apmeklētāji ir aicināti rezervēt sev vietu, reģistrējoties seansiem festivāla mājaslapā.

"Waterflower"
"Waterflower" Foto: publicitātes

2021. gada festivāla fokusa tēmu "Zeme" jau no janvāra ievada lekciju un sarunu cikls, kas caur kino prizmu raugās uz aktuāliem ar mūsu planētu saistītiem jautājumiem. Festivāla laikā norisināsies Industrijas dienas pasākumi, kuru laikā kino nozares pārstāvji diskutēs par kino industrijas iespējām būt videi draudzīgai nozarei. Tāpat gaidāmi Eiropas kinoakadēmijas filmu seansi un citi pasākumi.

Foto: Ar atklāšanas ceremoniju sācies filmu festivāls "2Annas".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu