“Selgas” jaunā cepumu un vafeļu ražotne svin spāru svētkus

TVNET
“Selgas” jaunā cepumu un vafeļu ražotne svin spāru svētkus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Uzņēmums "Orkla Biscuit Production" kopā ar būvkompāniju "Merks" atzīmējis zīmola "Selga" jaunās cepumu un vafeļu ražotnes spāru svētkus par godu noslēdzošā būvniecības posma sākšanai. "Selgas" jaunā ražotne vairāk nekā 30 000 m2 platībā darbu sāks 2022. gadā ar vismaz 250 jaunām darba vietām, informēja "Orkla Latvija" pārstāve Lineta Mikša.

“Jaunā “Selgas” ražotne ir mums ļoti nozīmīgs attīstības posms, kas simbolizē ne tikai izaugsmi, ilgtspēju un inovācijas, bet arī mūsu rūpīgo darbu pēdējo gadu laikā. Jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Latvijā ir “Orkla” grupas apliecinājums mūsu prasmēm, vienlaikus tas ir lielākais grupas investīciju projekts pēdējo gadu laikā. Novērtējam būvkompānijas “Merks” profesionālo un efektīvo darbu, kas līdz šim veiksmīgi paveikts, un ar lielu prieku raugāmies nākotnē, kuru šodien būvējam,” norāda SIA “Orkla Biscuit Production” un SIA “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Foto: LETA

"Spāru svētki ir īpašs notikums būvniekiem, kas simbolizē ēkas kopskata izveidošanu un tās augstākā punkta sasniegšanu. Šis gads ir bijis izaicinājumiem pilns, taču esam spējuši nodrošināt augstu darba kvalitāti un iekļaušanos laika grafikā, par spīti saspringtajiem būvniecības termiņiem un strauji augošajām būvmateriālu cenām 2. ceturksnī. Vēlamies pateikties par lielisko sadarbību vairāku gadu garumā uzņēmumam “Orkla”, kā arī “Merks” komandai, kas iesaistījušies šīs nozīmīgās pārtikas ražotnes tapšanā,” stāsta būvkompānijas "Merks" valdes loceklis Andris Bišmeistars.

Foto: LETA

Spāru svētkos “Orkla Biscuit Production” pateicās būvkompānijas “Merks” komandai par līdzšinējo darbu. Godinot noslēdzošā būvniecības posma sākšanu, jaunās ražotnes spārēs tika uzvilkts tradicionālais vainags.

“Orkla Latvija” mātes uzņēmums nolēmis būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus “Laimas” jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas “Orkla” ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% no ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gadā.

Foto: LETA

2020. gada maijā tika dibināts jauns uzņēmums SIA “Orkla Biscuit Production”, kas ir daļa no procesa, lai "Orkla" cepumu un vafeļu ražošanu koncentrētu vienā vietā un uzbūvētu jaunu ražotni Ādažos. Līdz ar to cepumu un vafeļu ražošana no Kungelvas (Zviedrijā) un Rīgas (Artilērijas ielas) tiks pārcelta uz jauno ražotni. Šīs izmaiņas tiks veiktas līdz 2022. un 2023. gadam.

Märksõnad

Nepalaid garām!

Tagasi üles