Sākusies pieteikšanās 26. īsfilmu festivālam "2Annas"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
2Annas
2Annas Foto: publicitātes

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" sāk gatavošanos savai 26. sezonai un jau šobrīd aicina pieteikt filmas Starptautiskajam īsfilmu konkursam, Baltijas īsfilmu konkursam, Starptautiskajam vidēja garuma filmu konkursam un Starptautiskajam bērnu un jauniešu konkursam.

"2Annas" meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām, provokatīvām un nereti neērtām tēmām. Paralēli festivāla konkursa programmām 2022. gadā festivāls pievērsīsies trīs gadu cikla noslēdzošajai tēmai – "Cilvēks".

Festivāls "2Annas" norisināsies no 8. līdz 14. aprīlim, un līdz šā gada 1. decembrim filmu autori, producenti, filmu studijas un augstskolas ir aicinātas iesniegt dažādu žanru īsa un vidēja garuma filmas, kas tapušas 2020. vai 2021. gadā. Kā ierasts, festivālam atlasītās īsfilmas vērtēs profesionāla starptautiskā žūrija.

"2Annas" īpaši aicina pieteikt savas filmas gan Latvijas pieredzējušos, gan jaunos režisorus, jo jau trešo gadu sadarbībā ar kompānijām "BBRental" un "BBPostHouse" Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam tiks pasniegta īpaši vērtīga balva – filmēšanas ekipējuma noma un iespēja veikt filmu pēcapstrādi 2000 eur vērtībā. Lai veicinātu Baltijas kino izplatību un atpazīstamību, īsfilmas Baltijas konkursam "2Annas" pieņem bez maksas.

Foto: Ar atklāšanas ceremoniju sācies filmu festivāls «2Annas».

Pandēmijas dēļ 2021. gada festivāls pieteica sevi ar nebijušu formātu, un festivāla filmas bija iespējams vērot tiešsaistē. Šī pieredze gan organizatoriem, gan apmeklētājiem bija pavisam jauna un, lai gan ar nepacietību tiek gaidīta festivāla atgriešanās kinoteātros, organizatori plāno paralēli klātienes formātam turpināt piedāvāt filmu seansus tiešsaistē arī nākamajā gadā, dodot iespēju “apmeklēt” festivālu daudz lielākam skatītāju skaitam.

"2Annas" ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Festivāla veidotāji ik gadus piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar aktuālāko Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija “Urga”.

Informācija par filmu iesniegšanu festivālam: www.2annas.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu