Dzintaru koncertzālē notiks festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā"

TVNET
Dzintaru koncertzālē notiks festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
"Baleta zvaigznes Jūrmalā"
"Baleta zvaigznes Jūrmalā" Foto: publicitātes

1. augustā Dzintaru koncertzālē jau divdesmit pirmo reizi norisināsies starptautiskais festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā". Šogad festivālā tiksies baleta personības no ārvalstīm un Latvijas, piedāvājot skatītājiem iespēju baudīt klasiskā baleta pērles, turklāt šoreiz arī tādus numurus, kuri ir mazāk ierasti koncertu formātos.

Tradicionāli programmā būs iekļauti pašmāju un ārvalstu horeogrāfu jaunākie darbi, kuri jau saņēmuši augstu novērtējumu starptautiskā arēnā. Pēdējo divu gadu kontekstā neiztikt arī bez “sveicieniem” baletam pandēmijas laikā.

Pērn vērienīgais baleta notikums nevarēja notikt, tāpēc šoreiz tikšanās ar skatītājiem tiek gaidīta ar īpašu saviļņojumu.

"Pēc astoņu mēnešu pārtraukuma pirmo reizi dejojām skatītājiem klātienē, sajūta bija fantastiska, mūs uzņēma ar ovācijām! Igaunijā vakcinācijas rādītāji sasnieguši tādu līmeni, ka pasākumi var notikt bez ierobežojumiem. Bija tik fantastiska sajūta redzēt pilnas skatītāju rindas,"

par Latvijas Nacionālā baleta dalību ikgadējā Čaikovska festivālā Igaunijas pilsētā Hāpsalu stāsta trupas mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Viņš, kā ierasts, būs arī baleta festivālā vadītājs Jūrmalā.

Turpinot tradīciju aicināt mājās iegriezties arī ārvalstīs dejojošos Latvijas māksliniekus, publiku priecēs Hamburgas baleta teātra vadošā soliste Anna Laudere un Valērija Kuzmiča no Gēteborgas Operas dejas kompānijas.

Ārvalstu viesu vidū būs amerikāņu izcelsmes Tbilisi baleta vadošais solists Filips Fedulovs. Duetā ar Dejas balvas 2019-2020 laureāti Anniju Kopštāli - pas de deux no baleta “Gulbju ezers”. Annija Kopštāle Dejas balvu saņēma tieši par šo lomu.

Gaidot atkalredzēšanos ar skatītājiem, Elza Leimane un Antons Freimans skatītāju vērtējumam sagatavojuši tehniski ārkārtīgi sarežģīto Marco Gekes horeogrāfiju “Ugunsputns”. Savukārt daudzu starptautisko konkursu laureāts Avetiks Karapetjans dejos labi zināmo, bet vienmēr lieliskas emocijas izraisošo Bena van Kovenberga solo “Buržuā”.

Baletdejotāja Elza Leimane-Martinova 
Baletdejotāja Elza Leimane-Martinova Foto: TVNET

Latvijas Nacionālā baleta trupa piedāvās apjomīgu fragmentu no baleta “Gulbju ezers”. Ierobežojumu dēļ atjaunoto iestudējumu pagaidām izdevies redzēt tikai nelielam skatītāju skaitam, tāpēc Jūrmalā būs lieliska iespēja ielūkoties nemirstīgajā šedevrā.

Programmā gaidāmi arī citi klasiski un mūsdienās tapuši nopietni un mazāk nopietni baleta numuri. Baleta svētki šogad atkal būs!

Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls aug un pilnveidojas jau vairāk nekā 20 gadu, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem. Arī šogad festivālā skaitītājus gaida tikšanās ar augstākās raudzes dejotājiem un jauniem talantiem, mūžīgām vērtībām un drosmīgiem meklējumiem, un, kā jau ik gadu, lieliska atmosfēra un svētki dejas mākslai!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu