Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā

TVNET
Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valdības sēdē šodien, 14. septembrī, pieņemts lēmums ieguldīt VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" (LNOB) pamatkapitālā valsts nekustamo īpašumu Aspazijas bulvārī 3, Rīgā – operas un baleta ēku, kurā tāpat kā līdz šim tiks turpināta LNOB funkciju nodrošināšana.

VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" turpinās darbību Aspazijas bulvāra 3 ēkā, lai radītu daudzveidīgas un kvalitatīvas profesionālās operas un baleta mākslas izrādes, nodrošinot repertuāra plašumu un veicinot jaunradi, kā arī nacionālās identitātes nostiprināšanu. Tāpat LNOB ēkā turpinās nodrošināt profesionālās operas un baleta mākslas popularizēšanu un pieejamību plašai Latvijas sabiedrībai, ar operas un baleta izrāžu starpniecību sekmēt bērnu un jauniešu personības veidošanos un popularizēt Latvijas operas un baleta mākslas sasniegumus ārvalstīs, apgūt starptautisko pieredzi operas un baleta mākslas jomā, veicinot izcilību, kā arī nodrošināt kapitālsabiedrības finanšu, tehniskās un tehnoloģiskās darbības efektivitāti un ilgtspēju.

Operas nama Aspazijas bulvārī 3 turpmākā uzturēšana tiks nodrošināta no KM dotācijas VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" un tās pašu finanšu līdzekļiem.

LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš: "Latvijas Nacionālās operas ēkas nodošana LNOB pamatkapitālā pavērs plašākas iespējas finansējuma piesaistei ēkas atjaunošanā, lai novērstu tehniskajā atzinumā konstatētos būtiskākos trūkumus. Jau šobrīd esam pabeiguši dažus neatliekamos darbus, kā arī uzsākuši apjomīgu ugunsdrošības automātiskās sistēmas izbūves projektu.

Attiecībā uz turpmāk veicamajiem darbiem ēkā veicam ilgtermiņa investīciju plāna izstrādi, meklējot finansējuma avotu katrai konkrētajai vajadzībai."

Sandis Voldiņš
Sandis Voldiņš Foto: Ieva Čīka/LETA

Kapitālsabiedrība paredz veikt būtiskākos rekonstrukcijas projektus nekustamajā īpašumā atbilstoši 2019. gada rudenī veiktajam ēkas tehniskās apskates atzinumam, kurā konstatēts, ka Latvijas Nacionālās operas ēka kopumā ir apmierinošā tehniskā stāvoklī ar vidēji svērto nolietojumu 40%, tomēr atsevišķi ēkas elementi un inženiersistēmas ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī. Nepieciešamos pārbūves un remonta darbus plānots segt no kapitālsabiedrības ieņēmumiem, kā arī no piesaistītā Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma.

LNOB darbības mērķis ir nacionālā kultūras mantojuma saglabāšana operas un baleta žanrā, latviešu nacionālās operas, baleta un mūzikas kultūras nostiprināšana un attīstīšana, aktualizēšana un popularizēšana Latvijā un ārvalstīs, kā arī pasaules operas, baleta un mūzikas kultūras sasniegumu pieejamības nodrošināšana Latvijā.

Kā jau KM iepriekš informēja, valdība 2020. gada februārī lēma LNOB ēku no iepriekšējā īpašnieka - Rīgas domes - bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot KM valdījumā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu