Foto ⟩ Rokopera "Kaupēn, mans mīļais" piedzīvo emocijas uz skatuves un skatītājos

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais"
Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais" Foto: Andrejs Strokins

Lielu skatītāju atsaucību piedzīvojušas pirmās izrādes Jelgavā un Liepājā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperai "Kaupēn, mans mīļais". Aplūko foto no izrādes!

"Pasaule ir atkal mainījusies," saka komponists Jānis Lūsēns. "Tas pats jauniestudējums, ko pirms diviem gadiem paspējām nospēlēt vien dažas izrādes, tagad ieguvis jaunu, vēl jaudīgāku jēgu. Mūsu pasaule Ukrainas notikumu iespaidā pēkšņi ir kļuvusi trausla, un to noturēt var tikai cilvēcība. Ir aktualizēts lielais jautājums par izvēli un vērtībām."

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais"
Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais" Foto: Andrejs Strokins

Savukārt Māra Zālīte atzīmē: "Nepanesama ir mūsu iecietība pret noziedzību - zagšanu, laupīšanu un meliem. Tā ir mūsu sabiedrības nelaime. Kamēr par varoņiem uzskatīs valsts apzadzējus un izlaupītājus, kamēr ievēlēs par pilsētu mēriem un Saeimas deputātiem, tikmēr... Izrāde ir kliedziens un aicinājums pacelt acis, morāli attīrīties un šķīstīties, sakārtot katram sevi atbilstoši vispārcilvēciskām vērtībām. Cilvēk, mans mīļais!"

Koncertuzvedumā Kaupēna lomā iejūtas talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks ir nemainīgi lieliskais Zigfrīds Muktupāvels, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveido Madara Gaile. Jauniestudējumā piedalās arī Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis, Edvards Grieze, savukārt lielu pienesumu dod Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņu un absolventu iesaiste. Viņu dziedātās kora un vokālās partijas, kā arī horeogrāfiskais izpildījums rada īpaši dinamisku un jaunības piesātinātu enerģētiku. Izrādē piedalās arī orķestris Jāņa Lūsēna vadībā.

Foto: Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais".

Koncertuzveduma režisore Paula Plavniece, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi Producentu grupa 7.

Koncertuzvedums jaunnedēļ būs skatāms Latgales vēstniecībā "Gors" (11.03.) un Rīgā, VEF kultūras pilī (13.03). Izsludinātas arī izrādes Valmierā (9.04.) un Ogrē (6.05.).

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu