Nepalaid garām! ⟩ TV ekrānos atgriežas erudīcijas spēle "Prāta banka"

Sejas.lv
TV ekrānos atgriežas erudīcijas spēle "Prāta banka"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Erudīti jautājumi, asprātīgi atbilžu varianti un trīs dalībnieki katrā spēlē, kuri lūkos nokļūt finālā. Kanālā "ReTV" no 1. decembra ceturtdienās plkst. 21.25 TV spēles "Prāta banka" jaunā sezona. Par spēles vadītāju kļuvis ReTV raidījumu vadītājs Toms Bergs.

Pirmajā spēlē spēkus izmēģinās Kārlis Arājs no Rīgas, Solvita Rubīna no Liepājas un Oļegs Firsovs no Valmieras. Vai dalībniekiem izdosies uzlauzt "Prāta banku" jau pirmajā spēlē, skaties šo ceturtdien kanālā ReTV.

Pirmā raidījuma dalībnieki.
Pirmā raidījuma dalībnieki. Foto: publicitātes

"Prāta bankā" ir jautājumi ar četriem atbilžu variantiem. Katru spēli iesāks trīs dalībnieki, kuri pirmajā kārtā atbildēs uz mazāk sarežģītiem jautājumiem, par katru pareizo atbildi nopelnot 10 punktus. Otrajā kārtā dalībnieki varēs izvēlēties jautājumu vērtības, jeb likt likmes, riskējot ar pirmajā kārtā iekrātajiem punktiem. Dalībnieks, kuram pēc otrās kārtas būs vislielākā punktu summa, piedalīsies spēles finālā.

Atlases kārtas līderim fināla spēlē pievienosies viņa līdzi paņemtais komandas biedrs, ar kuru kopā varēs apspriest atbilžu variantus, lai uz izšķirošajiem jautājumiem atbildētu pareizi. Finālā dalībniekus sagaidīs septiņi izaicinoši jautājumi, kā arī trīs papildiespējas:

  • zvans jautājuma sastādītājam;
  • līdzspēlētājs pret noderīgu informāciju;
  • jautā konkurentam.

Pēc katra pareizi atbildēta jautājuma finālisti varēs lemt par spēles turpināšanu, riskējot ar jau iegūto laimestu, vai neturpināšanu, tādējādi dodoties mājās ar nopelnīto punktu summu. Šoreiz spēles dalībnieki necīnīsies par reālu naudas summu, bet gan balvu fondu, kas pēc katra pareizi atbildēta jautājuma ievērojami pieaugs.

Jautājumus spēlei sagatavojis populārais latviešu erudīcijas spēļu veidotājs Ivo Krumholcs, kurš bija jautājumu autors arī iepriekšējās "Prāta bankas" sezonās.

Kanāla ReTV ētera personība Toms Bergs atzīst, ka būt par spēles "Prāta banka" vadītāju viņam ir liels gods: "Es negribētu, lai mani salīdzina ar iepriekšējiem vadītājiem. Šī ir jauna sezona, mēs esam jaunā studijā, ar pavisam jauniem dalībniekiem. Mēs spēlēsim tā, lai interesanti ir gan dalībniekiem, gan televīzijas skatītājiem."

Toms atzīst, ka arī pats mēdz spēlēt erudīcijas spēles un arī vienmēr vēlējies būt erudīcijas spēles vadītājs, bet par vienu no lielākajiem izaicinājumiem filmēšanas procesā uzskata spēju saglabāt neitralitāti. "Spēles procesā es redzu tieši tikpat, cik redz spēles dalībnieks. Tātad – pareizo atbildi es nezinu. Bet, ja man ir pareizās atbildes pavediens, svarīgi, lai spēles dalībniekiem nepasaku priekšā kaut ko par daudz, vai tieši pretēji – neatrunāju no pareizās atbildes," secina jaunais spēles vadītājs.

Visi dalībnieki, kuri sasniegs finālu, saņems vērtīgas balvas.

Spēle "Prāta banka" no 1. decembra, ceturtdienu vakaros plkst. 21.25 kanālā ReTV.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu