Mūzika un rakstītais vārds diskusijā ar performanci “Ko tu dari, kad nedari?”

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) šogad sāk savas simtgades atzīmēšanu ar izglītojošu diskusiju programmu “Rakstniecības un mūzikas muzeja vēstniecību atklāšana Latvijas reģionos”.

Diskusiju ar performanci “Ko tu dari, kad nedari?” RMM rīko sadarbībā ar Liepājas muzeju, un tā norisināsies otrdien, 5. decembrī plkst. 16:00, Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18.

RMM organizē četrus vēstniecību pasākumus Latvijas reģionos, arvien paplašinot sadarbības partneru loku un atpazīstamību. Šogad izvēlētās pilsētas ir Valmiera, Rēzekne, Dobele un Liepāja.

Foto: Publicitātes foto

Topošajā muzeja ekspozīcijā “Prokrastinācija un radīšana” iekļautas deviņdesmit astoņas personības literatūrā un mūzikā. Viņu saknes un dzīve pavisam noteikti saistītas ar Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, tālab tika izvēlētas šīs pilsētas un partneri.

“Rakstniecības un mūzikas muzejs, īstenojot vēstniecības pasākumus Latvijas novados, vēlas pateikties Latvijai par tās radošo spēku, kuru tā ir laidusi pasaulē spožu literatūras un mūzikas izcilību veidolā!

Muzeja topošā ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” būs stāsts par latviešu kultūrā nozīmīgiem literāriem un muzikāliem mākslas darbiem un to radītājiem – rakstniekiem, komponistiem, izpildītājmāksliniekiem.

Vēstniecībās, radoši darbojoties, diskutējot un iejūtoties ekspozīcijas satura radošajā un prokrastinējošajā spēkā, muzeja mērķis ir ļaut ikvienam apzināties sevi kā daļu no šī fenomena, ko pasaulē aizvien vairāk pazīst kā latviešu literatūru un mūziku,” uzsver muzeja direktore Iveta Ruskule.

Nodarbību vada komponists Jēkabs Nīmanis. 
Nodarbību vada komponists Jēkabs Nīmanis. Foto: Publicitātes foto

Diskusijā piedalīsies dziedātājs Emīls Balceris, komponists Jēkabs Nīmanis, rakstniece Agnese Rutkēviča, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un Liepājas vidusskolu jaunieši. Diskusiju vada Liega Piešiņa.

Kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.
Kultūras žurnāliste Liega Piešiņa. Foto: Paula Čurkste/LETA

No plkst. 13:00 jaunieši, radot savu tekstu un elektronisko mūziku, darbosies četrās dzejas un mūzikas darbnīcās, jaunrades procesā veidojot divas performances. Darbnīcas vadīs Agnese Rutkēviča un Jēkabs Nīmanis. Producente un projekta vadītāja Leonarda Ķestere.

Par RMM dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1925. gads, kad Skolotāju savienības telpās ar Jāni Gresti priekšgalā izveido tā dēvētos Rakstnieku stūrīšus.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu