Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Hermanis: Jaunā Rīgas teātra trupas kodols paliks nemainīgs

TVNET
Hermanis: Jaunā Rīgas teātra trupas kodols paliks nemainīgs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Trešdien, 22. jūnijā, Jaunā Rīgas teātra oficiālajā «Facebook» kontā publicētā paziņojumā teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis noraidījis izskanējušās bažas, ka JRT taisās «atlaist «vecos» aktierus».

Otrdien, 21. jūnijā, Jaunais Rīgas teātris publiskoja Alvja Hermaņa paziņojumu attiecībā uz JRT plāniem nākamajā sezonā un turpmākajos gados. «JRT ir sākušās lielās pārmaiņas. Paralēli mājas rekonstrukcijai notiks arī aktieru trupas rekonstrukcija. Kādreiz bija skaista ideja novecot kopā ar savu publiku tai pašā aktieru sastāvā kā līdz šim. Tas būtu iespējams, ja mēs būtu mazs, jauks teātrītis. Taču pēc remonta Lāčplēša ielā 25 mums būs trīs skatuves, kur paralēli katru vakaru jāspēlē izrādes. Mums būs vajadzīga jauna trupa, ar jaunu komplektācijas konceptu, sabalansēta pa vecumiem un citiem kritērijiem,» rakstīja Hermanis, paskaidrojot, ka daļa šībrīža JRT trupas aktieru pāries ārštatā un turpinās spēlēt ejošās repertuāra izrādes, kā arī tuvākajos gados JRT savās izrādēs plāno iesaistīt aktierus un aktrises, kuri nav JRT pastāvīgajā trupā. Tāpat Hermanis apstiprināja, ka 2018. gada vasarā Latvijas Kultūras akadēmijā uzņems jaunu aktieru kursu, kas tiks speciāli gatavots Jaunā Rīgas teātra vajadzībām.

Pēc tam publiskajā telpā izskanēja bažas, ka Jaunais Rīgas teātris gatavojas atlaist aktierus, tāpēc šodienas paziņojumā Hermanis uzsvēris, ka JRT trupas kodolu pārmaiņas neskars. «Atkārtoju, JRT trupas kodols paliks nemainīgs, un neviens no vadošajiem aktieriem nekādā gadījumā netiks atbrīvots. Arī turpmāk JRT repertuārs tiks būvēts ap aktieriem, kuri visus šos 20 gadus ir spēlējuši galvenās lomas. Pārmaiņas izpaudīsies papildspēku atjaunošanā un jauno aktieru piesaistīšanā,» raksta Hermanis, gan nenorādot, kuri no trupas aktieriem turpmāk strādās ārštatā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu