Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vīzu atteikuma dēļ nenotiks Latvijas Nacionālā teātra izrāde ASV latviešu dziesmu svētkos

Vīzu atteikuma dēļ nenotiks Latvijas Nacionālā teātra izrāde ASV latviešu dziesmu svētkos
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā, Mērilendas štatā, liecina svētku mājaslapā publicētā informācija.

Organizatori uz jūlija sākumā gaidāmajiem ASV latviešu dziesmu svētkiem bija uzaicinājuši arī Latvijas Nacionālā teātra aktierus, lai tie Baltimorā nospēlētu izrādi «Ceļā uz mājām».

Kā informēja Latvijas Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēvica, 5.aprīlī Latvijas Nacionālais teātris no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēma vīzu atteikumu. Atteikums esot pamatots ar to, ka konkrētā izrāde - Eliota Heiza komēdija «Ceļā uz mājām» - nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes.

Rimšēvica arī piebilst, ka teātris nav priecīgs par radušos situāciju, taču cer, ka citā reizē ar citu izvēlēto izrādi Latvijas Nacionālajam teātrim došanās viesizrādēs uz ASV netiks liegta.

Savukārt, kā norādīja ASV vēstniecības preses atašejs Metjū Tompsons, māksliniekiem, kas plāno uzstāties ASV, pirms vīzu pieprasījuma iesniegšanas ASV vēstniecībā jāsaņem apstiprināts iesniegums no ASV Tēvzemes drošības departamenta. Turklāt pasākumu organizatori ASV šo pieprasījumu departamentā iesniedz mākslinieku vārdā. ASV vēstniecība Rīgā pēdējo gadu laikā nav atteikusi vīzu Latvijas mākslinieku braucieniem uz ASV, uzsvēra Tompsons.

Iesniegumi ASV Tēvzemes drošības departamentā var tikt aizkavēti vai neapstiprināti administratīvu prasību dēļ, ieskaitot nepieciešamību iesniegt papildu dokumentāciju, skaidro vēstniecībā.

Tompsons norāda, ka ASV vēstniecība atbalsta kultūras apmaiņu starp Latviju un ASV, ieskaitot ceļošanas veicināšanu uz Latviešu Dziesmu un deju svētkiem ASV.

«Bet ne vienmēr labi iecerētais kļūst par iespējamo, un tā arī šoreiz mūsu centieni pārliecināt ASV Tēvzemes drošības departamentu izsniegt iebraukšanas vīzas aktieriem nevainagojās ar panākumiem,» svētku mājaslapā raksta pasākuma rīkotāji.

Līdz ar to izrādi nācies atcelt, bet tās vietā interesentiem tikšot piedāvāts apmeklēt amatieru teātra - Sanfrancisko Teātra darbnīcas - izrādi «Emīls un Berlīnes zēni».

Latvijas Nacionālais teātris arī mikroblogošanas vietnē «Twitter» ir apstiprinājis, ka tā aktieri nav saņēmuši vīzas iebraukšanai ASV, jo vēlējušies uz Savienotajām Valstīm doties, lai spēlētu izrādes, nevis tūrisma nolūkos. «Nepieciešama tā saucamā darba vīza, lai viss būtu oficiāli,» tviterī skaidro teātris.

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu