Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cirque du Soleil® atgriežas Rīgā ar «Varekai» šovu!

TVNET
Cirque du Soleil® atgriežas Rīgā ar «Varekai» šovu!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

2017. gada rudenī Cirque du Soleil pēc četru gadu pārtraukuma atgriezīsies Rīgā ar Varekai šovu.

Stāsts, kurā balstīts šis spilgtais šovs, ir sens kā pati pasaule. Tā pamatā ir sengrieķu mīts par Ikaru, kurš ievainots krīt no debesīm savādā meža ēnu pasaulē, ko sauc par Varekai. Šis noslēpumainais vārds mūžīgo klejotāju čigānu valodā nozīmē «lai kur arī tas būtu». Lai izkļūtu no meža, atrastu sevi un iekšēji nesalūztu, Ikaram ir jāatgūst spārni. Aizraujošajos klejojumos mežā, kas atrodas vulkāna pakājē, Ikaru pavada fantastiskas būtnes – neparastā meža iemītnieki. Vietā, kur izzūd laika robežas un nav nekā neiespējama, sāk skanēt iedvesmas pilna slavas dziesma mīlestībai un dzīves brīnumam, veltījums Visuma un cilvēka dvēseles noslēpumiem.

Varekai šova un Cirque du Soleil unikalitāte slēpjas visdažādāko mākslu sintēzē. Laikmetīgā cirka žanri – no teatralizētiem ielu cirka uzvedumiem līdz augstākā līmeņa gaisa akrobātikai – krāšņajos šovos saplūst ar mūziku un dizainu, deju un dzīvo vokālu, video un grima mākslu. Cirque du Soleil misija ir veicināt iztēli un raisīt prieka un pārsteiguma sajūtu, sniedzot cilvēkiem visā pasaulē neaizmirstamu emociju paleti. Starptautiskās Varekai trupas sastāvā ir 50 mākslinieki no 13 valstīm, tostarp seši dziedātāji un mūziķi, un vēl 50 cilvēki – treneri, fizioterapeiti un administratīvais personāls, kas ikreiz palīdz cirka māksliniekiem jaunradīt noslēpumaino mežu un Ikara stāstu.

Foto: publicitātes

Kompānijas centrālajā birojā, kas atrodas Monreālā, ir izvietojusies visīstākā inovāciju laboratorija un treniņu laukums vienlaikus. Režisori, akrobāti, priekšnesumu inscenētāji, mūziķi, scenogrāfi un kostīmu mākslinieki šajā 3291 m² plašajā cirka pasaulē ļauj pilnu vaļu savai iztēlei un radošajam garam. Četrās lielās studijās tiek noslīpēta akrobātiskā un aktiermeistarība, veidoti teātra uzvedumi. 2016. gadā kompānijas darbnīcās no gandrīz 30 kilometriem audumu, atvestu no visām pasaules malām, profesionāli tērpu mākslinieki radīja ap 14 000 kostīmu vienības. Mākslinieku namā, kas atrodas kompānijas centrālā biroja teritorijā, allaž dzirksteļo iedvesma. Intensīvs darbs tur vienmēr rit kā pie jaunu priekšnesumu režijas, tā arī pilnveidojot jau esošus, skatītāju simpātijas un sajūsmu ieguvušus šovus.

Bruno Darmaņaks, Varekai mākslinieciskais direktors, komentē: «Cirque du Soleil ir prieks atgriezties Rīgā ar savu unikālo Varekai uzvedumu. Arēnas formātā šis šovs ceļo jau trīs gadus, kuru laikā tas ir paspējis iekarot miljoniem skatītāju sirdis Eiropā, Krievijā un Ziemeļamerikā. Savā stāstā savijot mīlestības un cerības motīvus Varekai ir pārsteidzoši aktuāls – tas rosina šodienas raupjo un skeptisko cilvēku noticēt brīnumam, pārvarēt izmisumu sarežģītās dzīves situācijās un nebaidīties lūgt palīdzību, kad tā ir nepieciešama. Tāpat kā citi Cirque du Soleil lieluzvedumi, arī Varekai ir spēcīgas akrobātikas, pārsteidzošas horeogrāfijas, vitālas mūzikas un asprātīgas klaunādes spilgts sakausējums.»

Foto: publicitātes

Sākot ar šo gadu Cirque du Soleil ne vien patstāvīgi organizē viesizrādes Latvijā, bet arī koordinē biļešu tirdzniecību uz saviem šoviem Rīgā. Drīz mājaslapā www.cds-show.lv ar Cirque du Soleil biļešu tirdzniecības sistēmas starpniecību būs iespējams droši, ātri un izdevīgi iegādāties biļetes uz šoviem. Kompānija Outbox, ko Cirque du Soleil dibināja sadarbībā ar kanādiešu uzņēmēju Žanu Fransuā Brassē 2006. gadā, ir izstrādājusi ērtu sistēmu, kas ļauj potenciālajiem skatītājiem izpētīt zāles shēmu, izvēlēties optimālo biļešu cenu kategoriju un sektoru. Šī sistēma pat piedāvā vislabākās pieejamās vietas katrā cenu kategorijā. Jau 20 valstīs un 10 valodās šī tirdzniecības sistēma ir veiksmīgi pielāgota un tagad būs pieejama arī latviešu valodā. Iegādāties biļetes uz Cirque du Soleil koncertiem, sporta notikumiem stadionos, teātra uzvedumiem un vērienīgajiem šoviem visā pasaulē tagad būs tik ērti kā vēl nekad! Biļešu cenas mājaslapā www.cds-show.lv būs nopērkamas 35 līdz 85 € cenu amplitūdā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu