Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Žūrija sāk «Zelta Mikrofonam 2016» iesniegto ierakstu vērtēšanu

TVNET
Žūrija sāk «Zelta Mikrofonam 2016» iesniegto ierakstu vērtēšanu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons 2016» īpaši izveidotā žūrija sākusi iesniegto ierakstu vērtēšanu. 5. decembrī notika pirmā komisijas sēde, kurā klātesošie komisijas locekļi klausījās visus iesniegtos ierakstus un diskutēja, līdz iedalīja tos pa žanriem.

Mūzikas ierakstu gada balva «Zelta Mikrofons» tiks pasniegta jau 21. reizi, arī šogad ar ģenerālsponsora SMSCredit.lv atbalstu. Uz balvu šogad pretendē 114 albumi, 20 debitanti, 64 videoklipi, 46 dziesmas un 9 koncertieraksti video, kopskaitā 253 pieteikumi.

«Zelta Mikrofona» balva tiks pasniegta 18 kategorijās, tajā skaitā jau tradicionālās – labākās dziesmas, debijas, videoklipa un koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības LaIPA apkopotajiem datiem par 2016. gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām tiks noteikts radiohits un, kā ierasts, sadarbībā ar tirdzniecības centru «Alfa» tiks apbalvota labākā dziesma pēc klausītāju vērtējuma.

Žūrija izveido konkrētas kategorijas, vadoties pēc katrā gadā iesniegtajiem ierakstiem, tādēļ dažas kategorijas šogad ir paplašinātas vai pārdēvētas – «alternatīvās vai indie pop mūzikas albums», kā arī «elektroniskās vai deju mūzikas albums». Lai aptvertu instrumentālo mūziku, starpžanru jeb crossover mūziku un daudzveidīgus koncertuzvedumu ierakstus, izveidota kategorija «instrumentālā vai starpžanru mūzika» ar 12 iesniegtiem albumiem.

No albumiem lielākā konkurence ir kategorijā «alternatīvās vai indie pop mūzikas albums» ar 17 ierakstiem, kā arī «roka vai metāla mūzikas albums» ar 16 iesniegtiem ierakstiem.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt «Zelta Mikrofona» mājaslapā:

zeltamikrofons.lv/iesniegsana

Apskatīt iesniegtos videoklipus iespējams ChaulaTV platformā:

chaula.tv

Nomināciju piecnieki tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons 2016» preses konferencē 16. janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks Dailes teātrī 28. februārī. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot LNT kanālā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu