Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Hermanis: Nākamā JRT sezona būs pēdējā pirms «lielajām pārmaiņām»

LETA
Hermanis: Nākamā JRT sezona būs pēdējā pirms «lielajām pārmaiņām»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Nākamā Jaunā Rīgas teātra (JRT) sezona būs «pēdējā sezona pirms lielajām pārmaiņām», šodien preses konferencē sacīja JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Hermanis pastāstīja, ka šī sezona būs pēdējā pašreizējās JRT telpās. «Skaidrs, ka sākotnēji dosimies «trimdā» uz Tabakas fabriku, kur mums būs vismaz divi gadi, lai atgrieztos šajās telpās,» pauda Hermanis.

Kopumā JRT 2016./2017.gada sezonā apmeklētājiem piedāvās sešus jauniestudējumus, kurus pagaidām ir iespējams pieteikt publiski, bet varētu būt vēl pāris izrādes, par kurām teātris varētu informēt vēlāk.

Hermanis izteicās, ka jebkura teātra programma lielākoties atspoguļo viena cilvēka, mākslinieciskā vadītāja, gaumi un «par gaumi nestrīdoties».

Režisors Gatis Šmits jaunajā sezonā veidojis divus jauniestudējumus. Viens no tiem ir «Kārkli», kas būs izrāde par Latvijas politisko dzīvi. Šmits norādīja, ka bieži vien politiķi nemāk komunicēt ar sabiedrību, savukārt sabiedrībai un medijiem trūkst analīzes par notikumiem, politiķu paustais tiek uztverts kā fakts.

«Izrāde mēģinās meklēt cēloņus Latvijas politiķu nespējai vadīt valsti un skaidrot lēmumus, kā arī saprast viņu apjukumu,» sacīja Šmits, vēl piebilstot, ka, piemēram, situācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ir «šizofrēniska».

Otra izrāde, ko režisēs Šmits, ir «Īsumā par visu. 2.daļa», kas viņam esot īpaši mīļa. Izrāde domāta sākumskolēniem par zinātni. Izrādes abas daļas notiks Tabakas fabrikas teritorijā. Režisors piebilda, ka izrāde varētu būt interesanta arī pieaugušajiem.

Divas pirmizrādes paredzētas arī režisoram Vladislavam Nastavševam: «Ciniķi» un «Cerību ezers ir aizsalis», kas ir izrādes «Cerību ezers» otrā daļa. Hermanis gan preses konferencē draudzīgi ierosināja Nastavševam «radikāli nomainīt izrādes nosaukumu». Nastavševs norādīja, ka izrādē stāsts būs par viņa vecmāmiņu, bērnības draugu un draudzeni.

Režisors stāstīja, ka izrāde «Ciniķi» ir par to, kas notiek ar aizejošā laikmeta inteliģences pārstāvjiem laikā, kad pasaule mainās.

Vēl jauniestudējums ir paredzēts režisorei Māra Ķimelei ar izrādi «Nora» pēc Henrika Ibsena motīviem. Tāpat ar jaunu izrādi skatītājus iepazīstinās Hermanis - «Pakļaušanās» -, kas ir utopisks stāsts par 2022.gada Franciju, kur politisko varu pārņēmuši musulmaņi. Izrāde veidota pēc Mišela Velbeka romāna «Pakļaušanās».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu