Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aspazijas mājā Jūrmalā atklāta jauna ekspozīcija par dzejnieces dzīvi

BNS
Aspazijas mājā Jūrmalā atklāta jauna ekspozīcija par dzejnieces dzīvi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Aspazijas mājā Jūrmalā atklāta jauna ekspozīcija «Aspazija atgriežas Dubultos», kas ar interaktīviem un digitāliem elementiem dod iespēju muzeja apmeklētājiem iepazīt dzejnieces dzīvi un daiļradi plašāk, informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite. Mājā, kur dzejniece dzīvojusi savus mūža pēdējos desmit gadus, nu būs sastopama gan Aspazija, gan viņas uzticamie draugi kaķi hologrammas veidā. Izstādes ekspozīciju veidojuši mākslinieku Mitrēvicu ģimene.

Muzejs papildināts ar mērķi padarīt to mūsdienīgāku un saistošu arī jaunajai paaudzei. Aspazijas mājā un tās apkārtnē izvietoti elementi, kas muzeja apmeklētājiem līdztekus vēsturisko vērtību aplūkošanai ļauj to iepazīt interaktīvā veidā plašāk nekā līdz šim, ne tikai ar acīm vien.

Muzeja jaunā ekspozīcija sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā - Aspazija un divi kaķi. Tāpat ar videprojektora un «Kinect» ierīces palīdzību iedzīvināts Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles. Muzejā uzstādīts arī digitālais stends ar programmu, kurā apkopots plašs informatīvais materiāls par dzejnieces dzīves gājumu, daiļradi, akcentējot laiku, kuru Aspazija pavadīja Dubultos. Skvērā pie mājas, sēžot uz soliņa, var klausīties Aspazijas dzeju piecās valodās.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe skaidroja, ka, sākot Aspazijas mājas restaurāciju, jau bija skaidrs, ka jaunais ietvars pieprasa arī jaunu saturu - laikmetīgu, bet vienlaikus nepazaudējot mājas īpašo atmosfēru. Līdz ar šī projekta īstenošanu Aspazijas māja ieņem nozīmīgu vietu Jūrmalas kultūras infrastruktūrā līdzās restaurētajai Dzintaru koncertzāles mazajai zālei un Jūrmalas Kultūras centra renovācijas projektam.

Aspazijas māja pēc vērienīgas restaurācijas durvis apmeklētājiem vēra Aspazijas un Raiņa 150. jubilejas gada priekšvakarā, 2014.gada rudenī. Muzeja ekspozīcijas papildināšana ar digitāliem un interaktīviem elementiem Jūrmalas pašvaldība īstenojusi, turpinot dzejnieku atstātā vērtīgā kultūras mantojuma saglabāšanu kūrortpilsētā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu