Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Kā ar kavitācijas metodi iegūt skaistu ķermeni

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: PantherMedia/Scanpix

Skaistumkopšanā ik dienas ienāk jaunas tehnoloģijas un metodes. Jaunajā piedāvājumā nezinātājam grūti orientēties, tāpēc lūdzām speciālista palīdzību. Kosmetoloģijas Koledžas absolvente, Skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Ineta Zālīte pētījusi kavitācijas pielietošanu ķermeņa estētisko problēmu risināšanā.

Kavitācija ir ultraskaņas metode, kura veiksmīgi tiek pielietota gan rūpniecībā, gan medicīnā. Ultraskaņu medicīnā izmanto augļa izmeklēšanā, audzēju diagnostikā, kā pretsāpju līdzekli u.c. Uz doto brīdi tā ir sevi apliecinājusi gan skaistumkopšanā cīņā ar lieko svaru un aktīvo vielu ievadīšanai ādā, gan kā labu veidu, lai attīrīt ādu no atmirušajām ādas šūnām un vaļējiem komedoniem.

Kavitācija tiek definēta kā burbuļu sprāgšana, kas veidojas vakuuma rezultātā iztvaikojot. Mikroburbulīši pārvietojas no apgabala ar zemāku spiedienu uz apgabalu ar augstāku spiedienu, un to izmēri mainās. Gaisa burbulīšiem strauji izplešoties, veidojas mikroeksplozijas.

Izmantojot zemas frekvences ultraskaņu, tā, ieplūstot caur ādas virsmu, izraisa gāzes burbulīšu veidošanos taukaudu starpšūnu telpā. Šie burbulīši, apkārt esošā šķidruma ietekmē saspiežas un notiek «implozija» (sprādzienam pretējs process), kā rezultātā atbrīvojas mehāniskā enerģija (triecienvilnis), kas iznīcina tauku šūnu membrānas.

Kavitācija ir lokāla procedūra, kura sastāv no 3-5 seansiem uz vienu ķermeņa daļu, kas aptver 25cm2. Vienu zonu drīkst apstrādāt ne ilgāk kā 20 minūtes. Laiks starp kavitācijas procedūrām ir 7-10 dienas, jo tauku šūnu sadales produktus nepieciešams izvadīt no organisma, bet tā ir liela slodze, un ir vajadzīgs zināms laika periods. Profesionāls ieteikums ir seansu starplaikos veikt manuālo jeb aparātu limfodrenāžu un ķermeņa ietīšanas procedūras. Šīs papildus aktivitātes ir nepieciešamas, lai stimulētu limfātisko un venozo sistēmu, kā arī, lai paātrinātu kavitācijas procedūras galaproduktu izvadīšanu no organisma.

Kavitācijas procedūru nekad neveic visam ķermenim, bet atsevišķām problēmzonām.

Apstrādājamās zonas:

· Augšdelmi

· Vēders un ķermeņa sānu daļas

· Sēža

· Augšstilbi

· Ceļa locītavu mediālās malas

Kavitācijas procedūru nekad neveic uz galvas audiem, kakla, krūtīm, cirkšņiem un zonas, kas atrodas tuvu kaulaudiem – ceļgali, potītes.

Kavitācijas kontrindikācijas:

· Grūtniecība un zīdīšanas periods

· Hroniskas aknu un nieru saslimšanas

· Imūnsistēmas traucējumi

· Implantu esamība

· Vaļējas rētas

· Cukura diabēts

· Hepatīts

· Tromboflebīts un tromboze

Kosmetoloģijas Koledžas absolventes, Skaistumkopšanas speciālistes kosmetoloģijā, Inetas Zālītes pētījums pierādīja, ka kavitācijas metode savienojumā ar kādu no citām estētiskās kosmetoloģijas procedūrām (vakuummasāža, mezoterapija, diatermija, limfodrenāža, ķermeņa ietīšana) 5 procedūru laikā ir iespējams samazināt apkārtmērus:

· Augšstilbs: līdz 5 cm

· Viduklis: līdz 3,5 cm

· Sēža: līdz 8 cm

Pētījuma darba autore iesaka problēmzonu kavitāciju veikt kā kompleksu pasākumu, apvienojot to ar jebkuru drenējošu ķermeņa procedūru. Kā arī, ņemot vērā, ka kavitācijas veikšanai ir daudz kontrindikāciju, pirms procedūras kursa uzsākšanas, griezties pie sava ģimenes ārsta, kas konkrētajai personai dotu rakstisku atļauju veikt ķermeņa zonu estētisko korekciju ar kavitācijas metodi.

Komentāri
Uz augšu