Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājas teātrī pirmizrāde melodrāmai «Žanna». Ieskaties foto!

TVNET
Liepājas teātrī pirmizrāde melodrāmai «Žanna». Ieskaties foto!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ziedonis Safronovs

Piektdien, 7. novembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Dž.Dž.Džilindžera veidotā melodrāma «Žanna» ar Inesi Kučinsku titullomā. Ar šo iestudējumu Liepājas teātrī kā scenogrāfe uz lielās skatuves debitē Ilze Vītoliņa (viņa arī kostīmu māksliniece), kura līdz šim scenogrāfiju veidojusi Leļļu teātrim, kā arī, sadarbojoties ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi, Dailes teātra Kamerzāles iestudējumiem.

Izrādes centrā ir materiāli nodrošināta un ietekmīga sieviete Žanna un viņas mīļotais – daudzus gadus par viņus jaunākais Andrejs (Mārtiņš Kalita). Viņas dzīve šķiet nevainojama līdz mirklim, kad Andrejs paziņo, ka pamet Žannu jaunas meitenes Katjas (Ilze Jura) dēļ, kura gaida viņa bērnu. Šajā brīdī mainās visa dzīve un mainās arī Žanna, atklājot, uz ko ir spējīga sieviete, kad viņai tiek salauzta sirds.

Lugas darbība notiek 20. gadsimta 90. gados kādā Krievijas pilsētā, taču tās norises vietai īsti nav nozīmes, svarīgākās ir jūtas. Būtisks ir arī abu sieviešu atšķirīgais materiālais stāvoklis, kurš spēj ietekmēt dzīves kvalitāti, tomēr negarantē laimi. Arī skatuves dekorācijas un kostīmi atklās šo dalījumu, vienlaicīgi uz skatuves parādot gan grezno Žannas dzīvokli, kurā viņa pēc Andreja aiziešanas rīko dzīres, aicina dažādus ļaudis, mainot tērpus citu pēc cita, gan necilo Katjas dzīvoklīti, kurā viņa pacietīgi gaida atgriežamies Andreju.

Izrādē piedalās arī aktieri Leons Leščinskis, Everita Pjata, Signe Ruicēna, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris, Anda Albuže, Kaspars Gods un Armands Kaušelis.

Pie izrādes tapšanas strādājusi arī horeogrāfe Inga Krasovska, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un videomākslinieks Andris Vētra.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 8. un 22. novembrī, kā arī 10. decembrī.

Izrādi nav ieteicams skatīties bērniem līdz 12 gadu vecumam

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu