Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Muzeju naktī piedalīsies 99% Latvijas muzeju

LETA
Muzeju naktī piedalīsies 99% Latvijas muzeju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Starptautiskajā akcijā «Muzeju nakts», kas šogad norisināsies 16. maijā, piedalīsies 99% Latvijas muzeju, kā arī citas institūcijas, preses konferencē žurnālistiem pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

«Apmeklētāji varēs dzirdēt Raiņa un Aspazijas dzeju un lugu fragmentus aktieru izpildījumā, būs arī brīvais mikrofons apmeklētājiem, filmas, ēnu šovi un dejas, un tas viss būs tapis, iedvesmojoties no dzejnieku biogrāfijas un daiļrades motīviem,» sacīja Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas nacionālās komitejas valdes priekšsēdētāja Gundega Dreiblate.

Tā kā šis ir Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads, muzeji brīvā un nepiespiestā garā runās par abu dzejnieku atstāto mantojumu.

Garjāns pastāstīja, ka dalību pasākumā ir pieteikuši 136 muzeji, kā arī vismaz 30 citas institūcijas.

Jau ziņots, ka starptautiskajā akcijā «Muzeju nakts», kas norisināsies 16.maijā, piedalīsies 136 muzeji un 34 cita veida institūcijas visā Latvijā. Šogad Latvijas muzeji uzņēmušies misiju - lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu akcijas «Muzeju nakts» apmeklētājus.

Muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs. Kā katru gadu, Muzeju nakti kuplinās arī citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas.

Akcija Eiropas «Muzeju nakts» notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciatore un koordinatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara plkst.19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Lai sagatavotos Muzeju nakts apmeklējumam, ir apkopota akcijas pasākumu programma, kas ir pieejama interneta portālos «www.muzeju-nakts.lv» un «www.1188.lv/muzejunakts». Akcijas organizētāji iesaka laicīgi iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu maršrutu.

Akciju «Muzeju nakts» Latvijā organizē KM sadarbībā ar ICOM Latvijas Nacionālo komiteju.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu