Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Fotoreportāža: «Bilžu» Folkkoncerts un Austras Pumpures godināšana

TVNET
Fotoreportāža: «Bilžu» Folkkoncerts un Austras Pumpures godināšana
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Austra Pumpure
Austra Pumpure Foto: Edgars Kalmēns TVNET

Trešdien, 20. novembrī, mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» ietvaros Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē notika Folkkoncerts. «Bilžu» Folkkoncerti, kas kopā aicina spilgtas latviešu dziesminieku personības, notiek gadu no gada, veidojot noturīgu tradīciju. Folkkoncertā piedalījās tādi latviešu dziesminieki kā Austra Pumpure, Haralds Sīmanis, brāļi Ziemeļi, Anta Eņģele, Helēna Kozlova, Ēriks Loks, Sandra Bula-Ziemele, Juris Hiršs un Harijs Ozols, Jānis Jansons un citi.

Šogad Folkkoncertā īpaši tika godināta un jubilejā sveikta dziesminiece Austra Pumpure – dziesminieku kustības Latvijā aizsācēja un iedvesmotāja. Ar Austras Pumpures koncertiem septiņdesmitajos gados sākās tolaik vēl nepieredzēta jaunās paaudzes līdzdziedāšana, tapa vesela austrasbērnu kustība, no kuras izauguši daudzi spoži Latvijas dziesminieki un vairākas ģitāristu paaudzes, to vidū arī daudzi «Bilžu» folkkoncerta dalībnieki. Šo sirds darbu, veidojot jauno austrasbērnu paaudzi, Austra aizvien turpina, mācot ģitārspēli jauniešiem Liepājā, sniedzot koncertus un rīkojot ikgadējās «Austrasdienas». Austras sirds siltums un devums latviešu kultūrā novērtēts arī valsts mērogā – Austra Pumpure saņēmusi gan IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 1998. gadā, gan Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā 2012. gadā.

Mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» ietvaros šogad notiek septiņi koncerti, tostarp minētais Folkkoncerts un Jauno dziesminieku koncerts, kas notiks šovakar, kā arī Blūza koncerts 22. novembrī, Jauno grupu un «BILŽU» Veterānu kopprojektu koncerts 29. novembrī, «BILDĒS» sevi jau pieteikušo grupu kopprojektu koncerts ar radošo profesiju pārstāvjiem 30. novembrī, koncerts bērniem un «Bilžu» Veterānu koncerts 1. decembrī.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu