Edmunds Vizla: Kā mērķis ir izvirzīts ielauzties Eiropas doom metal apritē kā vienai no Top 10 grupām. Lai to sasniegtu, ir jāpastrādā vēl kāds laiks, vēl daudz kas jāziedo, bet tas nav nesasniedzami. Šobrīd viss tas, par ko mēs kādreiz sapņojām kā grupa, ir sasniegts - mums ir albumi, mums ir bijuši koncerti, esam ieguvuši atzinību gan mājās, gan Baltijā un Krievijā. Beidzot ir jāmēģina pakļaut arī augstprātīgā Eiropa. Nav runa par recenzijām, runa ir par koncertiem. Ļoti ceram, ka nākamgad izdosies tikt tālāk, ka mūs kā koncertgrupu beidzot novērtēs arī tur.
Cik tālu ir pavirzījies nākamā albuma ieraksts un kā šobrīd izskatās, cik savādāks kā iepriekšējie albumi tas varētu būt? Kas varētu būt izdevējs?
Edmunds Vizla: Šobrīd ir skaidrs tikai viens - nākamais albums būs, un tas būs daudz tumšāks savā noskaņā nekā mūsu šobrīd jaunākais ieraksts «Melpomene», kas, neskatoties uz to, ka ir labi nostrādāts un noskaņām bagāts ieraksts, sanāca mazliet gaišāks, nekā sākotnēji bija iecerēts. Jaunajā materiālā turpināsim ceļot pa pasauli, un stāstīsim baisus stāstus no dažādu tautu mitoloģijas un reliģiskajiem priekšstatiem. Iespējams, ka daudz lielāks uzsvars tiks likts uz episkajiem motīviem mūzikā. Grūti spriest, kas būs izdevējs, jo mūzikas bizness attiecībā pret tādām grupām kā mēs ir skarbs. Pats ieraksts varētu sākties kaut kad nākamā gada sākumā, ja būsim tam finansiāli un tehniski gatavi.
Cik nozīmīga loma, tavuprāt, ir «Frailty» videoklipiem (kā «Scarlet Prophecy» un «The Doomed Halls Of Damnation», piemēram) līdzšinējā grupas darbībā, un ko tu domā par katru no tiem?
Edmunds Vizla: Video prasa lielus ieguldījumus un idejas. Par to, kas mums ir bijis līdz šim, esmu priecīgs, jo tas paveikts par minimāliem līdzekļiem. Video loma mūsdienās ir liela un svarīga, tas jāattīsta tālāk. Grupām, kas var to atļauties, noteikti ir jārīkojas, jo tas dos papildus reklāmu viņu darbam un mūzikai. Mans favorīts šobrīd ir tieši «The Doomed Halls of Damnation». Manuprāt, tas lieliski raksturo gan šo dziesmu, gan mūsu mūziku kopumā.
Kā ir ar Dievu? Tu piemini Viņu kā ietekmi pirmajā albumā, un, ja pareizi zinu, esi arī studējis teoloģiju universitātē?
Edmunds Vizla: Dievs «Lost Lifeless Lights» albumā nav ietekme, bet gan ir iekļauts pie personām, kas no manis saņem individuālas pateicības. Tiem, kas mani pazīst, nav nekāds noslēpums, ka esmu ticīgs cilvēks. Pilnīgi pretēji it kā tradicionāliem priekšstatiem par metālistu kā antireliģiozu indivīdu esmu ortodoksāls kristietis. Ortodoksāls šajā gadījumā nozīmē nevis pareizticīgais grieķu vai krievu tradīcijā, bet gan tāds, kas turas pie tradicionāliem kristīgās baznīcas uzskatiem iepretī dažādām herēzēm, kas izveidojušās daudzu gadsimtu laikā un vēl arvien turpina mocīt cilvēci. Tikpat cieši, cik atbalstu savu ticību, atbalstu arī moderno zinātni. Saprotu, tas var radīt kādam virkni jautājumu par reliģijas un zinātnes savienojamību, bet par to varam parunāt citreiz.