Andris Vītols atstās Dailes teātra direktora amatu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēc desmit gadu ilga darba amatu atstās Dailes teātra direktors Andris Vītols, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane. Vītola lēmums seko pāris nedēļas pēc tam, kad aktieru īstenotā "apvērsumā" amatu pameta teātra mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž. Džilindžers. Darba līgums ar Vītolu par teātra vadīšanu noslēgts līdz 2021. gada 3. jūnijam. Vītols paudis gatavību turpināt vadīt teātri līdz jaunā vadītāja atrašanai.

Vītols norādīja, ka Dailes teātris ir nemitīgu pārmaiņu priekšā. Viņaprāt, to apliecina pēdējā laikā aktieru kolektīva paustais viedoklis un vēlme īstenot vērienīgas pārmaiņas, kas prasa radikālus lēmumus - pilnīgi jaunu pieeju teātra repertuāra veidošanā un teātra pārvaldībā.

Viņš uzsvēra, ka viņam rūp teātra attīstība, izaugsme un reputācija, kā arī to, ka teātrim ir atdevis ne tikai savas zināšanas, bet arī "savu sirdi". Viņš stāstīja, ka šos gadus ir strādājis pie stabilitātes un prognozējamas izaugsmes un uzskata, ka teātri vadīt nav iespējams bez absolūtas pašatdeves.

"Savā ziņā teātra kolektīvam jāelpo vienā elpā, bet diemžēl teātrī ir dažāds redzējumu par to, kādam Dailes teātrim būt nākamajos 100 gados, kad notiks Smiļģa Dailes teātra pārdzimšana,"

pauda Vītols.

Viņš cer, ka atklāta konkursa rezultātā tiks atrasts jauns līderis ar spēcīgu māksliniecisko redzējumu, kas ļaus teātrim turpināt ieņemt nozīmīgu vietu Latvijas kultūrtelpā.

Kā uzsvēra teātra pārstāve Leimane, šobrīd teātrim ir nepieciešams jauns redzējums, kas nesīs pārmaiņas un izaicinājumus.

"Tas izriet no aktieru trupas iniciatīvas un šī situācija prasa savā ziņā revolucionāras pārmaiņas.

Tāpēc, respektējot un cienot aktieru kolektīva vēlmes, taču vienlaikus neredzot veidu, kā tās saskaņot ar teātra finansiālajām iespējām, Vītols ir pieņēmis izsvērtu un atbildīgu lēmumu atstāt Dailes teātra valdes locekļa amatu, kā arī informējis par to Kultūras ministriju,"

sacīja Leimane.

Viņa piebilda, ka Vītols turpinās vadīt teātri līdz jaunā teātra valdes locekļa iecelšanai. Ir izveidots repertuārs janvārim un februārim, savukārt biļetes uz janvāra izrādēm pārdošanā nonāks novembra sākumā.

Tāpat viņa skaidroja, ka ir panākta vienošanās, ka teātra abonementā iekļauto Lielās zāles izrādi "Santa Krusa", kam pirmizrāde ieplānota 2020. gada 27. martā, iestudēs viesrežisors Jans Villems van den Boss un esot arī veiktas teātra simtgades sezonas repertuāra iestrādes.

Kā vēstīts, Dailes teātra aktieri šomēnes izteica neuzticību teātra mākslinieciskajam vadītājam un režisoram Dž. Dž. Džilindžeram. 7. oktobrī viņš parakstīja vienošanos ar teātra direktoru par atkāpšanos no amata un paziņoja, ka savā turpmākajā dzīvē ar teātri vairs nenodarbosies.

Pēc Džilindžera un teātra darba attiecību pārtraukšanas, teātra aktrise Rēzija Kalniņa norādīja, ka Dailes teātrī tiks veidota pagaidu mākslinieciskā padome, kas pildīs līdzšinējā teātra mākslinieciskā vadītāja pienākumus.

Arī Vītols iepriekš apstiprināja, ka šāda pagaidu padome tiks izveidota. "Pagaidām ir nolemts veidot pagaidu māksliniecisko padomi, lai situācija nomierinātos un atrisinātos, jo nedomāju, ka būtu cilvēks, kas gribētu būt mākslinieciskais vadītājs šādā situācijā," norādīja Vītols.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu