Katram sava grāmata galvā

TVNET
Katram sava grāmata galvā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: FBI publicitātes foto

Ir īstais e-grāmatu lasīšanas laiks, kad klajā nākusi Ingas Utenas-Loginas e-grāmata "Katram sava grāmata galvā".

Grāmata par to, cik daudz apzināmies, kā notikumi, kurus pieredzam kopīgi, veido mūs katru pašu. Cik daudz pamanām, kā veidojas mūsu domas un, tātad, dzīve. Cik daudz atceramies no dzīves.

Autore ir skrupulozi sekojusi vienam simboliskam, bet tomēr konkrētam pusgadam 21. gadsimtā, kurā it kā nekas īpašs nenotiek, bet patiesībā notiek tik daudz.

Tieši atskatoties ir redzams, kā notikumi un cilvēki, kas varbūt nemaz tieši neattiecās uz pašu, veido šodienu un vēl rītdienu, un mūs pašus. Kā tik konkrēti ietekmē apziņu un personību.

Dzīvē viss notiek slāņu slāņiem vienlaicīgi. Un pa vidu citi cilvēki. Un grāmata ir arī par to, kā saķerē ar citiem cilvēkiem – pazīstamiem un nepazīstamiem - tu topi, mainies uz priekšu.

Un tik daudzi cilvēki kaut ko iedod, krustojoties prātā. Nākamās domas pārsvarā. Atziņas. No kurām pašam mainās apziņa.

Pusgada laikā cieši cauri prātam var iziet vismaz 500 cilvēki – arī fakts. Un kā mēs esam saistīti ar esošajiem un bijušajiem cilvēkiem - jo katrs atstāj savu mantojumu, katrs. Grāmatā krustojas arī laicīgās un kultūrvēsturiskās līnijas, priekšstati un īstenība. Grāmata domāta visiem, kuri domā par sevi. Katrs ieraudzīs to, kas tieši viņam svarīgs. Varbūt pat neapjausts. Viegli, saprotami un šampaniski lasāma grāmata. Pētnieciska, psiholoģiska, analītiska. Tik tiešām - par tēmām, kas tuvas katram. Tikai e-grāmatas formāts, 870 lpp.. Tikai Jāņa Rozes internetveikalā.

Teātra biļetes cenā. E-grāmata 15 sekunžu laikā ir klāt, noglabājama cietajā diskā, tuvāk par to iespējams izlasīt arī FB lapā - Katram sava grāmata galvā

"...Es jau sen jūtos bez konkrēta vecuma. Un neviens nav arī sakarīgi paskaidrojis, kālab būtu jāpielāgojas kaut kādiem cipariem. Nozīme ir tikai tam, ko darām. Iekšēji un ārēji. Visu mūžu. Jo tā mēs dzīvosim rīt. Un uz pasauli katrs varam skatīties, kā vien vēlamies jeb - kā nu spējam un jūtamies…" izsakās autore. 

Foto: no personīgā arhīva, 1995. gads

Autore arī savulaik ir radījusi nebijušus formātus - muzicējošo ģimeņu kustību Spiets, kas mainīja ģimenes pašvērtību pēc padomju laika, sarakstījusi psiholoģisku grāmatu par laikabiedru, kurš daudz nolēmis mūsu dzīvēs, - "Cilvēks Godmanis" (1997) u.c. 

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu