Balerīna Grīnberga izcīna zelta medaļu konkursā Dienvidāfrikā

TVNET
Balerīna Grīnberga izcīna zelta medaļu konkursā Dienvidāfrikā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Grieta Grīnberga
Grieta Grīnberga Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālā baleta māksliniece Grieta Grīnberga izcīnījusi zelta medaļu Dienvidāfrikas Starptautiskā baleta konkursa laikmetīgās dejas kategorijā pieaugušo grupā, informē Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārstāve Irbe Treile.

Viņa pavēstīja, ka Grīnberga konkursā piedalījās ar īpaši viņai veidotu Elzas Leimanes horeogrāfiju "Stīgas", kas māksliniecei jau vasarā atnesa pirmo vietu 5. Starptautiskajā Baltijas baleta konkursā.

"Esmu ļoti priecīga par iespēju piedalīties tik prestižā konkursā par spīti visiem apstākļiem. Fantastiski, ka rīkotāji ir gatavi turpināt konkursus. Tas dod pārliecību, ka nekādi apstākļi nestāsies pretī un mēs turpināsim dejot," pauda laureāte.

Grīnberga absolvējusi Rīgas Baleta skolu, no 2020. gada ir Latvijas Nacionālā baleta māksliniece. Līdz šim jaunā baletdejotāja jau guvusi panākumus arī Grasas Starptautiskajā baleta konkursā Francijā, Stora Daldansen konkursā Zviedrijā un Spoleto Starptautiskajā baleta konkursā.

Grieta Grīnberga
Grieta Grīnberga Foto: publicitātes

Dienvidāfrikas Starptautiskais baleta konkurss notiek kopš 2008.gada, un tajā godalgotas vietas guvuši Latvijas baletdejotāji Elza Leimane, Annija Kopštāle, Kārlis Cīrulis un Raimonds Martinovs. Konkurss šogad norisinājās hibrīdformā - vietējie dejotāji piedalījās klātienē, bet ārzemju baleta mākslinieki iesniedza video darbus.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu