Gaidāmais RIGA IFF festivāls šogad iemiesos "dienišķo labā un ļaunā jucekli"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
No filmas "Please baby please".
No filmas "Please baby please". Foto: Publicitātes foto

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šoruden jau devīto reizi atgriežas ar plašu filmu programmu un kino industrijas pasākumiem, izziņo šī gada vadmotīvu un vizuālo identitāti. 

Arī šogad, no 13. līdz 23. oktobrim, kino notikums kultivēs daudzpusīgu un kvalitatīvu kino baudīšanu, piedāvājot rūpīgi atlasītas aktualitātes no pasaules nozīmīgākajiem filmu festivāliem, pašmāju kino pirmizrādes un spilgtu autoru redzējumus sešos konkursos, vairāk nekā simts klātienes un tiešsaistes seansos visas Latvijas teritorijā. Festivāla laikā tāpat gaidāma notikumu programma, kas veidota sadarbībā ar Kijivas Kritiķu nedēļu (Kyiv Critics’ Week) – Ukrainas laikmetīgā kino programma un starptautiska diskusiju sērija par postkoloniālismu mediju telpā.

Par savu moto šogad RIGA IFF izvēlējies citātu no festivāla retrospektīvas programmas “galvenā varoņa” – pretrunīgā, brīžiem šokējošā, bet nenoliedzami izcilā režisora un literāta Pjēra Paolo Pazolīni – dzejas rindām: “Dienišķais labā un ļaunā juceklis” (The sweet chaos of daily good and evil). Šo vēstījumu atspoguļo arī festivāla dizaineru veidotā vizuālā identitāte, kurā par enkuru kalpo variācija par jau pazīstamo festivāla burtveidolu, kuru ieskauj dažādas šķietami atpazīstamas, bet abstraktas formas, kopā jaucot sapņa un nomoda realitāti, siltumu un vēsumu, mierinošo un uzkurinošo.

“Kad ikdienišķais ir atkāpies kā ārkārtēja priekšā, tas iegūst jēgu. Dienas, kurās piedzīvojam lielus zaudējumus, apokaliptiskas bailes un sakāpinātas cerības, mijas ar tādām, kas sniedz iepriekš neapjaustu, klusu prieku par ikdienišķo rūpju skaistumu.

Nepieciešamība sakārtot dzīves krāšņo haosu – labā, ļaunā, skaistā un neglītā neprognozējamo ritmu, ir nebeidzams uztveres vingrinājums, ko kino tiecas analizēt, ritmizēt, arhivēt un pieradināt,” šī gada festivāla motīvu skaidro RIGA IFF vadītāja Liene Treimane.

Festivāls no 8. jūnija piedāvā iegādāties ierobežotu skaitu 10 biļešu komplektu par īpaši izdevīgu cenu, kā arī festivāla abonementu, kas tā īpašniekam ļaus apmeklēt jebkuru RIGA IFF seansu gan klātienē, gan tiešsaistē.

Tā ir iespēja jau laicīgi sev vai draugiem uzdāvināt tikšanos ar festivālu favorītiem. To starpā – Berlināles galvenajā konkursā iekļautā Mikaela Hērsa “Nakts pasažieri”, kurā tumšo diennakts stundu ēterā dzīves līkločus risina Šarlote Geinsbūra. Varēs iepazīt arī Roterdamas kinofestivālā godalgoto “Eami”, kas seko kādas piecgadīgas ajoero ciltij piederošas meitenes attiecībām ar izzūdošu mežu un tās iemītniekiem. Savukārt tikko Kannu kinofestivāla “Īpašais skatiens” konkursā iekļautā “Dievzeme” vēsta par jauna dāņu mācītāja skarbo ceļu, dodoties misionāra gaitās 19. gadsimta Islandē (filmu veidojis Latvijas skatītājiem jau iemīļotais režisors Hlinurs Palmasons (“Balta, balta diena”, 2019), sadarbojoties ar aktieri Ingvaru Sigurdsonu).

Neparastu kokteili, kurā kopā sajaucas misticisms, vardarbīgu ģimenes modeļu analīze un liegs skats uz pusaudžu maskulinitāti, piedāvā Berlinālē izrādītā filma “Daiļās būtnes”, ar stila paraugdemonstrējumu un dzimtes dekonstrukciju pārsteidz Amandas Krāmeres muzikālā psihedēlija “Lūdzu, mazulīt, lūdzu”, savukārt glancētās sociālo tīklu ģimenes idilles čaumalu pārspridzinās Sandensas kinofestivālā izrādītā somu ķermeņa šausmu filma “Izšķilšanās” – tās veidošanā piedalījusies Latvijas filmu studija “Mistrus Media” un daudzi vietējās filmu industrijas pārstāvji.

Šī ir vien neliela daļa no gaidāmā festivāla programmas, kas tiks izziņota visas vasaras garumā!

Foto: Publicitātes foto

Festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Nacionālā Kino centra un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa MEDIA” atbalstu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu