Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Staro Rīga» šā gada tēma - «Gaisma ausa»

LETA
«Staro Rīga» šā gada tēma - «Gaisma ausa»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Gaismas festivālā «Staro Rīga 2016» trīs programmās būs apskatāmi 42 gaismas objekti, preses konferencē informēja «Staro Rīga» kuratore Diāna Čivle. Viņa pastāstīja, ka festivāls notiks no 17. novembra līdz 20. novembrim un tajā piedalīsies 42 gaismas objekti, kuri galvenokārt būs izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā. Šogad gaismas objektus būs iespējams apskatīt par stundu ilgāk nekā iepriekšējos gados no plkst.17 līdz 23.

Festivāla tēma pagājušajā gadā bija «Gaisma sauca», bet šogad ir «Gaisma ausa», kas ir teksta fragments no Jāzepa Vītola dziesmas «Gaismas pils».

Festivālā «Staro Rīga 2016» ir trīs programmas: pamatprogramma, «Gaisma ausa» starptautiskā programma, kurā piedalīsies mākslinieki no Lietuvas, Kanādas, Japānas, Austrālijas, Beļģijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Baltkrievijas, Francijas un Libānas, kā arī «Rīgas karnevāls», kurā ar objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātpersonas.

Festivāla laikā būs iespējams aplūkot arī jaunāko Rīgas vēsturisko ēku fasāžu apgaismojumu. Piemēram, uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes būs gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltītā interaktīvā multimediju projekcija «Pieskaries gleznai». Būs vajadzīgi vairāku dalībnieku roku pieskārieni, lai uz ēkas fasādes parādītos kāda no piecām projekta autoru izvēlētajām Rozentāla gleznām.

Savukārt Rīgas pils torņa fasādes objekts «Action-Painting» tiks veidots, apmeklētājiem ar īpašu burvju nūjiņu veidojot laikmetīgu ietērpu Rīgas pils kastelas daļas tornim.

Uz Vecpilsētas ielas 8a nama fasādes apmeklētāji, mijiedarbojoties ar attēlu, ar lāzera staru palīdzību varēs radīt dažādu mūzikas žanru skaņdarbu vizuālos atveidus. Savukārt uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas fasādes būs vērojama instalācija «98 gaismas gleznas Latvijai», kur apmeklētāji tiks aicināti gleznot ar gaismu un veidot unikālas gaismas gleznas no latviskiem rakstiem un zīmēm.

Turklāt uz Pulvertorņa būs vērojams objekts «Saullēkts», kura ieslēgšanā vajadzēs iesaistīties deviņiem cilvēkiem.

Festivāla laikā būs apskatāms gaismas objekts «Gaismas koks» uz AB dambja, kā arī «Gaismas odiseja» Rīgas kanālā pretī Jēkaba kazarmām, «Malduguns» un «Cauri gadsimtiem» Vērmanes dārzā, «Mīlestības mozaīka» Esplanādē, «Pieskaries gaismai» Sapņu fabrikā, «Gaismas dārzs» Ziemeļblāzmas kultūras pils dārzā, «Mans dārzs» Rātslaukumā, «Dzīves loks» Alberta laukumā, «Mazais šefpavārs» Centrāltirgus Sakņu paviljonā, «Garauši» Doma laukumā un citi.

«Staro Rīga» kuratore arī pastāstīja, ka

festivāla norisei līdzi sekot būs iespējams internetā,

kur tiks rādītas tiešraides, ziņas un intervijas ar projektu autoriem.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) pastāstīja, ka pašvaldība piedāvās apskatīties pilsētas izgaismotos objektus, kuri tādi paliks arī pēc festivāla. Piemēram, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasāde, Rīgas 1.slimnīcas fasāde, 37. vidusskolas fasāde un citas ēkas.

Savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite preses konferencē norādīja, ka, pieminot Latvijas proklamēšanas dienu, pilsētas centrā paredzēts izvietot arī aptuveni 600 karoga lenšu pilsētas centrā un apkaimēs, kā arī uzstādīt jaunus dizaina objektus. Piemēram, Brīvības un Elizabetes ielas stūrī būs izvietots objekts «Ugunskurs», bet pilsētas centrā būs izvietoti dzīvās uguns objekti.

Turklāt plkst.21 paredzēts apvienoties Latvijas himnas dziedājumā krastmalā, kā arī gaidāma svētku uguņošana.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu